Євросоюз пригрозив Білорусі санкціями за утиски поляків

ЄС розглядає дії білоруської влади щодо Спілки поляків Білорусі як атаку на демократичну опозицію. Якщо Мінськ не припинить арешти, Євросоюз обіцяє візові та торгові обмеження.

Дім польський Фото: udf.by
Дім польський
Європейський Союз готовий запровадити санкції проти Білорусі у випадку утисків польської етнічної меншини.

Таку заяву зробив голова Європарламенту Єжи Бузек під час свого виступу в польському сеймі.

За його словами дії білоруської влади стосовно членів неофіційного Союзу поляків слід розглядати як "атаку на демократичну опозицію Білорусі".

За словами Бузека, в Євросоюзу є два варіанти розвитку відносин з Білоруссю. "Офіційний Мінськ повинен припинити арешт представників національних меншин та інших незалежних неурядових організацій. В іншому випадку ЄС розгляне можливість запровадження економічних санкцій, зокрема візових і торгових обмежень", - заявив він.

На думку голови Європарламенту, ЄС не може продовжувати підтримувати нормальні відносини з Білоруссю, коли порушуються "основні принципи співпраці і права громадян".

Нагадаємо, дипломатичний скандал між Білоруссю та Польщею розгорівся на початку лютого через конфлікт, що виник навколо Дому польського в Івенці (Мінська область).

8 лютого в Дім з'явилися співробітники міліції та судові виконавці та приступили до опису майна. Сам будинок було оточено міліцією. Активісти невизнаної Спілки поляків на вимогу міліції залишили будівлю. Після інциденту польський посол у Мінську був відкликаний до Варшави для консультацій, однак вже 11 лютого він повернувся в Білорусь.

Спілка поляків Білорусі була утворена в 1990 році, вона об'єднала польські культурно-просвітницькі товариства в країні. У 2005 році Спілка розкололася. Частина її, лояльна владі, є офіційно визнаною. Активісти невизнаної СПБ на чолі з Анжелікою Борис знаходяться в опозиції до чинної влади. 15 лютого Борис була оштрафована на 1,05 мільйона білоруських рублів (близько 362 доларів), за організацію і участь у несанкціонованому мітингу, який пройшов у Гродно 10 лютого.

16 лютого Польща ввела заборону на в'їзд в країну ряду білоруських чиновників, причетних до порушення прав поляків у Білорусі. А польський президент Лех Качинський направив послання Лукашенкові, в якому зазначається, що "арешти, спроби залякування і намір відібрати власність у осіб польського походження ставлять під сумнів неодноразові запевнення Білорусі про дружній характер польсько-білоруських відносин".

Читайте також:

Польща заборонила в`їзд білоруським чиновникам за гоніння інакодумців

Польща відкликала посла з Білорусі через репресії

Для білоруських опозиціонерів створили тести

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: