Євросоюз рішуче відкинув план Терези Мей щодо Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Саміт лідерів країн ЄС завершився різкими заявами в бік британців.

План прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей щодо виходу королівства з Європейського Союзу не буде реалізовано. Як повідомляє ВВС, на цьому наголосив керівник Європейської ради Дональд Туск за підсумками саміту лідерів 27 країн ЄС в Зальцбурзі 20 вересня.

Причиною Туск назвав те, що цей план підриває єдність європейського ринку. За словами посадовця, пропозиції Мей не влаштовують інших членів ЄС в першу чергу з економічних причин. Також на континенті не пристали на пропозиції Лондона щодо кордону та торгових стосунків між Ірландією, котра зберігає членство в союзі, та Північною Ірландією, котра разом із королівством залишає Євросоюз. Влада Великої Британії наполягає на єдиних правилах для всіх країн, які входять у співдружність під англійською короною, тоді як ЄС пропонує розробити для Північної Ірландії особливий режим.

ВідеоБританці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Вийти не можна залишитися. Противники виходу Британії з ЄС пройшли маршем центральними вулицями Лондона – до будівлі парламенту. Марш приурочили до другої річниці так званого Brexit, коли країна проголосувала за від’єднання. Опоненти виходу Британії вимагають провести новий референдум щодо умов розлучення між королівством та ЄС. Офіційна дата від’єднання Сполученого Королівства – це 29 березня 2019 року. Але до цього часу Лондону і Брюсселю слід домовитися, якими будуть їхні економічні відносини після цього історичного кроку.

Британці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Президент Франції Еммануель Макрон виступив з різкою критикою на адресу прихильників Brexit, який, за його словами, підтримують люди, котрі очікували "легкого рішення". "Brexit показав нам одне – і я цілком і повністю поважаю британський суверенітет, кажучи це. Він показав, що ті, хто кажуть, що можуть легко жити без Європи, що все буде в порядку, що буде багато грошей – вони всі брехуни. Це правдиво ще й тому, що вони всі пішли відразу після, і їм не довелося займатися цим", - сказав політик, вочевидь маючи на увазі британських політиків, які агітували за вихід із ЄС перед відповідним референдумом.

Як повідомлялося, напередодні прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей запропонувала лідерам ЄС зосередитися на досягненні угоди щодо Brexit протягом наступних двох місяців та заявила, що переговори не будуть продовжені.

Фотогалерея Присвячується Brexit: Бенксі намалював графіті з відбитою зіркою Євросоюзу (2 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції