Євросоюз розробив план модернізації Росії

Експерти Єврокомісії вважають основним пунктом побудову в Росії правової держави і досягнення "верховенства закону".

Експерти Євросоюзу передали російській владі проект програми "Партнерство для модернізації". На думку Єврокомісії, Росія має забезпечити на своїй території "верховенство права", а потім поступово приводити економіку до європейських стандартів.

За даними джерел в представництві ЄС в Москві і в брюссельському представництві РФ при європейських співтовариствах, робота над новою партнерською програмою активно ведеться з осені 2009 року.

"Сторони домовилися попрацювати над конкретним змістом програми, щоб вона не залишилася тільки гаслом. Є загальне розуміння, що це повинна бути конкретна річ, оскільки у нас з ЄС такий рівень відносин, що декларативні речі нам не потрібні", - заявив постпред РФ при ЄС Володимир Чижов.

Дипломат пояснив, що вперше ідея підготувати вказану програму обговорювалася в листопаді минулого року на саміті РФ-ЄС у Стокгольмі.

Знайомий з переговорами з цього питання європейський чиновник на умовах анонімності розповів журналістам, що з пропозицією допомогти владі Росії в здійсненні модернізації виступив особисто глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

"На саміті в Стокгольмі Баррозу похвалив статтю Дмитра Мєдвєдєва "Росія, вперед!" і запропонував вашому лідерові посильну допомогу з боку Євросоюзу", - зазначило джерело.

Обидві сторони поки що вважають за краще тримати план в секреті, хоча документ вже обговорюється в російських міністерствах і відомствах.

У документі перераховані основні, з погляду ЄС, напрями, за якими європейці хотіли би співпрацювати з російською владою.

Першим пунктом зазначена побудова в Росії правової держави і досягнення "верховенства закону". Крім того, Євросоюз висловлює готовність сприяти боротьбі з корупцією, поліпшенню інвестиційного клімату, підключенню до процесу модернізації російських неурядових організацій і, нарешті, переходу РФ на європейські стандарти і технічні регламенти.

У Москві документ в цілому називають позитивним "інтелектуальним внеском" в процес модернізації. Проте наполягають на тому, щоб європейські партнери не особливо вип'ячували тему правової держави, а натомість зосередилися на економічних і технологічних аспектах прийдешньої модернізації.

Точні терміни завершення роботи над програмою і дата початку її впровадження наразі невідомі. Втім, чиновники вважають негласним орієнтиром черговий саміт Росія-ЄС, який пройде наприкінці травня в Ростові-на-Доні.

Читайте також:

У Росії з'явилася нова воєнна доктрина

"Мозковий центр" Мєдвєдєва закликав Росію вступити в НАТО

Євросоюз обіцяє полегшити візовий режим з Росією протягом півроку

Росію не запросили на економічну зустріч G8 в Канаді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: