Євросоюз схвалив нові санкції проти Ірану

Глави МЗС 27 країн Євросоюзу схвалили додаткові санкції, які передбачають заморожування інвестицій у нафтогазовий сектор Ірану, заборона на передачу галузевих технологій і обладнання, а також на надання профільних послуг.

У понеділок, 26 липня, глави МЗС 27 країн Євросоюзу схвалили додаткові санкції відносно Ірану.

Велика частина обмежень набуде чинності з вівторка, 27 липня. За даними ЗМІ, нові санкції ЄС передбачають заморожування інвестицій у нафтогазовий сектор Ірану, заборона на передачу галузевих технологій і обладнання, а також на надання профільних послуг. У сфері торгівлі запропоновано заборонити експорт продукції, яка може бути використана Тегераном у військових цілях.

Крім того, Брюссель має намір накласти нові візові обмеження і заморозити банківські рахунки, що належать членам Корпусу вартових ісламської революції. Іранським банкам, можливо, заборонять працювати в країнах ЄС, а іранському морському вантажоперевізнику Irisil - заходити в територіальні води об'єднаної Європи.

Європейським банкам, у свою чергу, згідно з інформацією окремих видань, буде дозволено здійснювати з Іраном фінансові перекази тільки для фізичних осіб, яким дозволяється без дозволу уряду країни-члена ЄС переводити суми, що не перевищують 35 тисяч євро або 45 тисяч доларів.

Крім того, ЄС склав чорний "список з більш ніж 40 видатних іранських політиків, яким заборонять в'їзд до ЄС.

Всі ці заходи повинні схилити Тегеран до відновлення переговорного процесу за іранською ядерною програмою в межах шістки (Росія, США, Китай, Франція, Великобританія і Німеччина). Тегеран також повинен допустити фахівців і спостерігачів МАГАТЕ на усі свої ядерні об'єкти.

Нагадаємо, 9 червня Рада безпеки ООН прийняла чергову резолюцію, що вводить нові санкції відносно Ірану у зв'язку з його відмовою згорнути роботи зі збагачення урану.

2 липня президент США Барак Обама підписав закон про розширення односторонніх санкцій проти Ірану. США посилили тиск на цю країну, додатково включивши до списку підпадають під санкції більше 30 іранських компаній і приватних осіб. Майже всі названі в переліку організації та особи пов'язані з програмами з розробки ракетних технологій.

Тим часом, 18 липня іранський парламент ухвалив закон про продовження збагачення урану. Документ Про протистояння змов США і Великобританії з метою захисту досягнень в галузі мирного атома прийнятий більшістю голосів. Закон зобов'язує уряд зробити все можливе для якнайшвидшого розвитку атомної галузі, "не дивлячись на протистояння цьому деяких деспотичним держав".

Читайте також:

ЄС посилить санкції проти Ірану

Іранський парламент захистив ядерну програму країни

Зниклий іранський фізик-ядерник повернувся до Тегерана

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: