Євросоюз створив єдиний повітряний фронт на випадок нових стихійних лих

ЄС домовився про створення єдиного європейського регулюючого органу, що координує дії авіацї в Європі.

Міністри транспорту країн Євросоюзу узгодили заходи щодо запобігання нових зривів в авіаперевезеннях у разі стихійних лих.

Вони включають прискорене здійснення плану з об'єднання європейського повітряного простору та створення єдиного європейського регулюючого органу, що координує дії цивільної авіації на континенті.

Європейська комісія також погодить рекомендації щодо компенсації збитків, понесених авіакомпаніями, з боку урядів країн ЄС. Виступаючи після засідання, голова Європейської комісії з транспорту Сіім Каллас заявив, що міністри ставили собі за мету домогтися того, щоб мільйонам пасажирів і компаній не довелося в майбутньому знову пережити кризу минулих тижнів.

Екстрена нарада міністрів була скликана у зв'язку з критикою з боку представників авіаційної індустрії в тому, що уряди виявили надмірну обережність у ситуації з поширенням вулканічного хмари. На думку авіаперевізників, заборона польотів над Європою у зв'язку з виверженням ісландського вулкана була введена поспішно і не диктувалася необхідністю.

Нагадаємо, хмара попелу, викинутого в атмосферу вулканом Ейяфьятлайокудль в Ісландії, паралізувала авіасполучення над Європою у квітні цього року. Сотні тисяч пасажирів застрягли в аеропортах європейських міст, а авіакомпанії зазнали багатомільйонних збитків. За шість днів по всьому світу було скасовано понад 95 тисяч рейсів.

Міністр транспорту Іспанії Хосе Бланко сказав, що міністрам необхідно "спільно обміркувати" ситуацію, що склалася. Минулого тижня представник комісара Євросоюзу з транспорту Сіім Калласс зазначив, що більш скоординована співпраця на рівні ЄС могла б дозволити відновити польоти над Європою принаймні на три дні раніше, ніж це було зроблено насправді.

Експерти відзначають, що міністрам транспорту Євросоюзу необхідно оперативно прийняти план, згідно з яким небо над Європою буде контролюватися на транснаціональному рівні. Ця система повинна прийти на зміну 27 різним зонам авіаконтролю, які існують на даний момент в європейському небі.

Європейська комісія заявила, що під час авіаційного кризи країни Євросоюзу застосовували моделі оцінки ризиків, рекомендовані Міжнародною організацією цивільної авіації (ІКАО), яка є структурою ООН.

На думку Асоціації європейських авіакомпаній, європейське агентство авіаційної безпеки Eurocontrol повинно було безпосередньо брати участь у рішеннях, які розглядають питання обмеження авіасполучень.

Читайте також:

Попіл Ейяфьятлайокудля знову закрив небо Великобританії

Вулкан в Ісландії вирішили забетонувати

Через ісландський вулкан аеропорти втратили вже більше мільярда євро

Вчені не можуть спрогнозувати подальшу поведінку ісландського вулкана

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: