Євросоюз створює власну розвідку

Для створення розвідки до CBA приєднаються інші структури. Поки не відомо де буде розташовуватися розвідуправління при МЗС ЄС.

При створюваній Євросоюзом Службі зовнішніх акцій (СВА), яку в ЗМІ називають "міністерством закордонних справ" ЄС, буде сформовано розвідувальне управління.

Про це повідомляє в понеділок, 22 лютого, брюссельська інтернет-газета EUobserver.

Для надання СВА допомоги у прийнятті рішень з питань безпеки планується об'єднати в одному департаменті Спільний ситуаційний центр при Раді ЄС, Підрозділ зі спостереження за військовими та поліцейськими місіями ЄС за кордоном і групу з кризових ситуацій при Єврокомісії.

Поки незрозуміло, де буде розташовуватися розвідуправління при МЗС ЄС і хто його очолить, але одним з кандидатів називають главу Спільного ситуаційного центру при Раді ЄС Вільяма Шепкотта.

У ЄС немає спільної секретної служби. З пропозицією створити таку раніше виступили Бельгія і Австрія, але рішення стосовно цього досі прийнято не було.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Євросоюзу в структурі органів влади ЄС було введено Лісабонським договором, що передбачає низку інституційних реформ ЄС. Європейською дипломатією керує 53-річна британська баронеса Кетрін Ештон, що раніше займала посаду єврокомісара з торгівлі.

Читайте також:

Поліція ОАЕ: Інтерпол має заарештувати главу ізраїльської розвідки

ЦРУ розсекретила історію найбільшого скандалу "холодної війни"

ЗМІ виявили в Португалії таємну іспанську розвідку

ФСБ звинуватили у викраденні українського розвідника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: