Євросоюз відреагував на введення США нових санкцій проти Ірану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ЄС не підтримує рішення Штатів.

Євросоюз розкритикував запровадження нових санкцій США проти Ірану через відмову Тегерана виконувати деякі пункти зобов'язань у рамках Ядерної угоди 2015 року.

Про це йдеться у спільній заяві Високого представника Європейського Союзу і міністрів закордонних справ Франції, Німеччини та Великої Британії.

В ЄС висловили жаль з приводу відновлення санкцій.

"Ми нагадуємо про наші власні тверді зобов'язання за угодою, зокрема щодо скасування санкцій в інтересах іранського народу. У цьому зв'язку ми шкодуємо про відновлення санкцій з боку Сполучених Штатів після їх виходу з Спільного всеосяжного плану дій", - йдеться у заяві.

Також у заяві наголошується, що сторони відкидають будь-які ультиматуми й будуть оцінювати виконання Іраном угод на основі дій Ірану в рамках його ядерних зобов'язань.

Нагадаємо, 8 травня Іран надіслав листа підписантам ядерної угоди і повідомив, що призупиняє виконання частини власних зобов’язань, що стосуються обмеження продажу тяжкої води та збагаченого урану. У відповідь на це США знову розширили санкції проти ісламської країни.

У листопаді 2018 року набрали чинності всі санкції США, які були скасовані раніше, після підписання Іранської ядерної угоди. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід із ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, що, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

ВідеоІран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

Про відмову від низки зобов’язань Тегеран уже поінформував країн-підписантів - Велику Британію, Китай, Німеччину, Росію та Францію. Президент Ірану Хассан Рухана заявив - запаси збагаченого урану зберігатимуть, а не продаватимуть за кордон. А за два місяці можуть й взагалі відновити його виробництво, якщо країни-підписанти не виконають своїх обіцянок щодо банківського та нафтового секторів.  

Іран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

Залиште свій коментар

Вибір редакції