Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євросоюз виключив зі списку санкцій закупівлю палива для спільного з Росією космічного проекту

Він стосується польотів на Марс.

Євросоюз виключив зі списку санкцій проти РФ операції із закупівлі або продажу ракетного палива гідразин, що необхідне для спільного російсько-європейського проекту ExoMars.

Рішення від 30 листопада було опубліковано в Офіційному журналі ЄС, передає Українська правда. Сьогодні воно набуло чинності.

Відтепер заборона не застосовується для надання прямо чи опосередковано технічної допомоги, фінансування чи фінансової допомоги, пов'язаної з продажем, постачанням, передачею або експортом та імпортом, придбанням або транспортуванням гідразину у концентраціях 70% та більше.

Однак операції з гідразином дозволені за умови, що він призначений для випробування та польотів модуля ExoMars в рамках місії ExoMars 2020 у кількості, яка розраховується відповідно до потреб кожного етапу цієї місії, що не перевищує 5000 кг протягом усього терміну дії місії або для польоту перевізника модуля ExoMars, у кількості, яка розраховується відповідно до потреб польоту, що не перевищує 300 кг.

"Положення щодо технічної допомоги, фінансування або фінансової допомоги, пов'язаної з зазначеними вище операціями, підлягають попередньому схваленню компетентних органів. Заявники на отримання дозволу надають компетентним органам всю необхідну інформацію. Компетентні органи інформують Єврокомісію про всі надані дозволи", - йдеться у рішенні.

Нагадаємо, наприкінці листопада набули чинності санкції США проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції