Євросоюз визнав лівійську опозицію законною владою в країні

Усі 27 країн-членів ЄС одноголосно виступили за те, щоб чинне керівництво Лівії відмовилося від влади на користь повстанців.

Євросоюз на засіданні 11 березня в Брюсселі визнав опозиційну Національну раду Лівії "законним посередником у переговорах".

Рішення про військові заходи проти Лівії члени ЄС не ухвалили, повідомив президент Євросоюзу Херман Ван Ромпей.

Однак при цьому він додав, що ЄС буде готовий до будь-яких заходів проти режиму Муаммара Каддафі за умови необхідної юридичної бази.

"Ми чітко дали зрозуміти лівійським колегам, що застосування сили проти громадян має бути припинено. Особи, відповідальні за це, понесуть серйозні покарання. Чинне керівництво Лівії має відмовитися від влади. Всі 27 країн одноголосно підтвердили це. Ми будемо продовжувати уважно стежити за ситуацією і чинити тиск (на Лівію)" - сказав Ромпей.

Раніше про визнання опозиційної Національної ради Лівії єдиним законним органом заявила Франція.

Тим часом лояльні Каддафі війська продовжують намагатися відбити у повстанців захоплені міста, деякі з них є важливими нафтовими центрами. Зокрема, йдуть бої за місто Рас-Лануф. Ез-Завія, судячи з усього, вже у владі урядових військ. Мешканцям міст, захоплених раніше повстанцями, почали приходити sms-повідомлення про швидке "звільнення".

Читайте також:

Каддафі розсилає лівійцям радісні sms про швидке визволення

40% українців вірять у можливість лівійського сценарію в Україні

Каддафі пообіцяв збройний опір будь-якому втручанню іноземців

"Показуха" для західних журналістів: у Лівії навмисно влаштовують підпали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: