Євросоюз закликав Росію "негайно і беззастережно" звільнити українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Москва подовжила запобіжний захід всім полоненим військовослужбовцям.

Євросоюз очікує від Росії негайного і беззастережного звільнення українських моряків, захоплених біля Керченської протоки в листопаді минулого року.

Про це йдеться в заяві офіційного представника ЄС, поширеній 17 квітня, коли у Москві подовжили запобіжний захід всім полоненим, передає "Інтерфакс-Україна".

"ЄС неодноразово заявляв про свої очікування, що Росія негайно і беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків. У той час як моряки залишаються в ув'язненні, Росія повинна поважати їх право на юридичне представництво, безперешкодний доступ з боку консульської влади і забезпечити, щоб всі члени екіпажу отримували належну медичну допомогу, оскільки деякі з них були поранені під час захоплення", - сказано в заяві.

Також у ЄС нагадали, що захоплення моряків Росією з застосуванням сили оцінюють як безпідставне.

Крім того, Брюссель очікує, що Росія у відповідності з міжнародним правом забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку в Азовське море.

Відео Українських моряків у залі російського "суду" зустрічали оплесками

До 24 липня лишив під вартою "суд" РФ українських моряків. Лефортовський суд Москви задовольнив вимогу прокуратури щодо подовження арешту військовополоненим українцям. Усіх двадцятьох чотирьох військовополонених моряків залишили під вартою до 24 липня.    

Українських моряків у залі російського "суду" зустрічали оплесками

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції