Євросоюз завершив процес ратифікації Лісабонської угоди

Прем`єр-міністр Чехії Ян Фішер доставив у МЗС Італії текст договору, який президент країни Вацлав Клаус підписав 3 листопада.

У Римі офіційно завершився процес ратифікації Лісабонської угоди про реформування Європейського Союзу.

13 листопада ввечері прем`єр-міністр Чехії Ян Фішер доставив у МЗС Італії текст договору, який президент країни Вацлав Клаус підписав 3 листопада.

Документ був переданий на зберігання у МЗС Італії, яка є країною-депозитарієм договору.

Церемонія передачі ратифікаційних документів відбулася у присутності Фішера і міністра закордонних справ Італії Франка Фраттіні. Відповідний протокол підписали керівник юридичної служби італійського МЗС Паоло Гуїдо Спінеллі і посол Чехії у Римі Владімір Завал.

13 грудня 2007 року лідери 27 країн - членів ЄС підписали в Лісабоні нову угоду ЄС, яка отримала назву Лісабонської.

Нова угода була схвалена замість Конституції ЄС, яку не вдалося затвердити через провал її ратифікації на референдумах у Франції і Нідерландах 2005 року. Нова угода спрямована на реформування інститутів ЄС для ефективнішого ухвалення рішень. Серед іншого, документ передбачає запровадження посади президента і Верховного представника з питань зовнішньої політики ЄС (по суті – міністра закордонних справ Євросоюзу).

Після підписання Лісабонської угоди, документ мали ратифікувати усі країни - члени ЄС. Останньою з держав Євросоюзу, яка ратифікувала договір, була Чехія.

Читайте також:

Вибори президента Євросоюзу відбудуться 19 листопада

Без Лісабонського договору не буде розширення ЄС

Криза в ЄС: чи є вихід?

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: