Євросуд із прав людини офіційно повідомив РФ про позови за збитий Boeing на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Москві надіслані для ознайомлення матеріали двох справ.

Європейський суд з прав людини передав Росії інформацію про позови у справі МН17. Москва офіційно повідомлена про те, що до неї мають претензії 380 родичів загиблих у катастрофі малазійського Boeing 777 на сході України.

"ЄСПЛ 3 квітня ухвалив рішення передати уряду Росії два позови: "Айлей проти Росії" (позовна заяву №25714/16) і "Енглін проти Росії" (позовна заява №56328/18)", - наголошується в судовому комюніке. Там також ідеться про те, що всі позивачі є родичами загиблих внаслідок авіакатастрофи. Це громадяни Малайзії, Австралії, Бельгії, Канади, Німеччини, Великої Британії та США.

ВідеоУкраїна долучиться до фінансування переслідування винних у авіакатастрофі МН17

Уряди п'яти країн - України, Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів - домовилися разом фінансувати судове розслідування щодо осіб, підозрюваних у збитті авіалайнера. Також у проекті меморандуму йдеться про те, щоб судовий процес для близьких родичів жертв був відкритішим. Жодних подробиць про фінансову частку України поки що не повідомляють. 

Україна долучиться до фінансування переслідування винних у авіакатастрофі МН17

В обох позовах російська влада звинувачена в порушенні статті про право на життя Європейської конвенції про захист прав людини. Крім того, позивачі вважають, що Кремль не провів належного розслідування за фактом трагедії рейсу авіакомпанії Malaysia Airlines Амстердам – Куала-Лумпур, що був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року.

Нагадаємо, в тій трагедії загинули 298 пасажирів і членів екіпажу літака – всі, хто перебував на борту. За висновками слідства, авіалайнер був збитий ракетою класу "земля-повітря", випущеної з ЗРК "Бук", котра з великою імовірністю належала російській військовій частині з-під Курська.

Як було збито МН17

Залиште свій коментар

Вибір редакції