Перейти до змісту
Євросуд із прав людини офіційно повідомив РФ про позови за збитий Boeing на Донбасі

Москві надіслані для ознайомлення матеріали двох справ.

Європейський суд з прав людини передав Росії інформацію про позови у справі МН17. Москва офіційно повідомлена про те, що до неї мають претензії 380 родичів загиблих у катастрофі малазійського Boeing 777 на сході України.

"ЄСПЛ 3 квітня ухвалив рішення передати уряду Росії два позови: "Айлей проти Росії" (позовна заяву №25714/16) і "Енглін проти Росії" (позовна заява №56328/18)", - наголошується в судовому комюніке. Там також ідеться про те, що всі позивачі є родичами загиблих внаслідок авіакатастрофи. Це громадяни Малайзії, Австралії, Бельгії, Канади, Німеччини, Великої Британії та США.

Відео Україна долучиться до фінансування переслідування винних у авіакатастрофі МН17

Уряди п'яти країн - України, Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів - домовилися разом фінансувати судове розслідування щодо осіб, підозрюваних у збитті авіалайнера. Також у проекті меморандуму йдеться про те, щоб судовий процес для близьких родичів жертв був відкритішим. Жодних подробиць про фінансову частку України поки що не повідомляють. 

Україна долучиться до фінансування переслідування винних у авіакатастрофі МН17

В обох позовах російська влада звинувачена в порушенні статті про право на життя Європейської конвенції про захист прав людини. Крім того, позивачі вважають, що Кремль не провів належного розслідування за фактом трагедії рейсу авіакомпанії Malaysia Airlines Амстердам – Куала-Лумпур, що був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року.

Нагадаємо, в тій трагедії загинули 298 пасажирів і членів екіпажу літака – всі, хто перебував на борту. За висновками слідства, авіалайнер був збитий ракетою класу "земля-повітря", випущеної з ЗРК "Бук", котра з великою імовірністю належала російській військовій частині з-під Курська.

Як було збито МН17

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин