ЮНЕСКО захищає Петербург від "Газпрома"

У зв'язку з планом "Газпрома" збудувати вежу в історичній частині Петербурга ЮНЕСКО просить надати план розвитку міста.

Гасло проти зведення в Петербурзі "Газпром-сіті" (Фото: www.ikd.ru)
Планами "Газпрому" обурені самі петербуржці - не лише ЮНЕСКО. (Фото: www.ikd.ru)
Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликав Росію надати до 1 лютого 2008 року доповідь про стан і перспективи розвитку історичного центру Санкт-Петербурга, заявив журналістам у Москві заступник генерального директора ЮНЕСКО Марсіо Барбоса. За його словами, це пов'язано з планами побудувати в історичній частині Санкт-Петербурга висотну будівлю, яка належить "Газпромові", що може поставити під загрозу архітектурний ансамбль міста.

Представник ЮНЕСКО повідомив: коли держава пропонує ЮНЕСКО включити певне місце або пам'ятник до списку об'єктів, що охороняються, "ми зі свого боку розуміємо, що країна в цьому зацікавлена й висловлює свою відповідальність за підтримку цього об'єкту в належному стані".

"Після того, як це місце включено до списку об'єктів, які охороняються, ми нагадуємо країні, що вона повинна дотримуватися цих умов. У випадку з будівництвом вежі "Газпрома" в Санкт-Петербурзі ми попросили владу міста поки почекати з будівництвом, не просуватися вперед, оскільки ми побоюємося, що зведення цієї будівлі може призвести до вилучення історичної частини Санкт-Петербурга зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - сказав Барбоса.

За його словами, "російській стороні було показано "жовту картку", за якою може послідувати "червона".

"Ми домовилися, що до 1 лютого російська сторона повинна надати в Центр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО докладну доповідь про стан і перспективи розвитку центру Санкт-Петербурга. Якщо ситуація не поліпшиться, то в цьому разі даний об'єкт зі списку ЮНЕСКО буде вилучено", - сказав Барбоса, додавши, що в історії організації поки подібних випадків не було.

Він також висловив надію, що у випадку з Санкт-Петербургом цього й не відбудеться. Крім того, за його словами, дану проблему обговорюватимуть 13 вересня представники ЮНЕСКО з керівництвом "Газпрома", а також владою Санкт-Петербурга.

Конвенція про збереження всесвітньої спадщини було ухвалено 1972 року. До ЮНЕСКО входять 192 держави.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: