Юнкер жалкує про рішення британського парламенту щодо Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він назвав знехтуваний британськими депутатами проект угоди "чесним компромісом і найкращою угодою з усіх можливих».

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловив у вівторок ввечері жаль у зв'язку з відмовою британського парламенту схвалити узгоджену Лондоном і Брюсселем угоду з Brexit.

Про це йдеться в заяві Юнкера.

"Я з жалем приймаю до відома результати минулого голосування в палаті громад", - наголошується в заяві Юнкера.

Він назвав знехтуваний британськими депутатами проект угоди "чесним компромісом і найкращою угодою з усіх можливих".

Юнкер зазначив, що Єврокомісія продовжить підготовку на випадок виходу Великої Британії з ЄС без якої б то не було угоди.

ВідеоБританці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Вийти не можна залишитися. Противники виходу Британії з ЄС пройшли маршем центральними вулицями Лондона – до будівлі парламенту. Марш приурочили до другої річниці так званого Brexit, коли країна проголосувала за від’єднання. Опоненти виходу Британії вимагають провести новий референдум щодо умов розлучення між королівством та ЄС. Офіційна дата від’єднання Сполученого Королівства – це 29 березня 2019 року. Але до цього часу Лондону і Брюсселю слід домовитися, якими будуть їхні економічні відносини після цього історичного кроку.

Британці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Нагадаємо, 10 грудня Європейський суд вирішив, що Велика Британія може в односторонньому порядку відмовитися від виходу з Європейського Союзу і відкликати відповідний документ з Європейської Ради.

Ввечері 14 листопада уряд Великої Британії після більш ніж п'яти годин переговорів дала "зелене світло" проекту угоди про вихід країни зі складу Євросоюзу. Перед тим текст угоди на технічному рівні запевнили представники від ЄС і Великобританії. Через тиждень, 25 листопада, цю угоду затвердили лідери країн-членів ЄС, однак угода могла заблокувати Іспанія, адже вимагала чіткості в питанні британської заморської території Гібралтар.

8 грудня в знак протесту проти погодженої урядом угоди пішов з посади особистий парламентський секретар міністра оборони Великої Британії Вілл Квінс, який вважає, що переговори Лондона з ЄС про Brexit можуть затягнутися на довгі роки. За даними видання The Sunday Times, з цієї причини очікуються і подальші звільнення високопоставлених чиновників.

15 січня парламент Великої Британії проведе голосування за угодою з ЄС про Brexit, про яку домовилася з Брюсселем прем'єр-міністр Тереза Мей. Спочатку воно повинно було відбутися 11 грудня, однак пізніше його офіційно перенесли.

Залиште свій коментар

Вибір редакції