Юриста з США обрали політичним наступником Далай-лами

Уряд Тибету у вигнанні очолив науковий співробітник Школи права Гарвардського університету Лобсанг Сангей.

Новим главою уряду Тибету у вигнанні обраний науковий співробітник Школи права Гарвардського університету Лобсанг Сангей.

Вибори тибетського парламенту у вигнанні і третього калон-тріпи – голови розташованої в індійському місті Дхармсала Центральної тибетської адміністрації (тибетського уряду у вигнанні) – пройшли в березні після того, як духовний лідер тибетців Далай-лама XIV оголосив про відхід від політичної діяльності і намір передати адміністративні повноваження калон-тріпе.

За даними виборчої комісії, Сангей набрав 55% голосів. Сангей змінить на цій посаді професора Лобсанга Тензіна, обраного главою уряду Тибету у вигнанні в 2001 році.
Всього в Індії, Непалі, Бутані, США, Європі, Австралії, Японії, Росії та інших країнах зареєстровані 83,4 тисячі тибетських виборців. Загальне число проживаючих за межами КНР тибетців оцінюється в 140 тисяч, з них близько 100 тисяч проживають в Індії.

Далай-лама XIV, який з кінця 1950-х років живе у вигнанні в Індії, 10 березня оголосив про намір залишити політику і передати адміністративні повноваження, що залишаються у нього, обраному тибетцями лідеру. Тибетський кабінет у вигнанні погодився з відставкою Далай-лами з політичної посади, а парламент Тибету у вигнанні попросив його залишитися. Але переконати Далай-ламу не вдалося, і парламентарії сформували комісію, яка до травня підготує концепцію перерозподілу повноважень Далай-лами.

На Далай-ламу в даний час покладені в основному церемоніальні функції, наприклад затвердження кандидатур міністрів і візування деяких документів. Як очікується, повноваження Далай-лами будуть розподілені між парламентом, прем'єр-міністром і тибетським арбітражним органом. Відповідні поправки будуть внесені до Хартії тибетців.

Нобелівський лауреат Далай-лама втік з Тибету в 1959 році після приєднання району до складу КНР. Разом зі своїми прихильниками він живе в індійському місті Дхармсала, де діє уряд Тибету у вигнанні. Далай-лама багато їздить різними країнами, закликаючи підтримати боротьбу за збереження культурної спадщини Тибету. Китайська влада звинувачує його в прагненні добитися відділення Тибету від КНР, Далай-лама ці звинувачення відкидає.

Читайте також:

Тибетський парламент дозволив Далай-ламі піти з політики

Далай-лама офіційно пішов з політики

Наступний Далай-лама з'явиться в Індії або в Росії

ВідеоЮриста з США обрали політичним наступником Далай-лами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: