Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юристи Трампа просувають ідею письмового допиту замість особистої бесіди президента з прокурором

Активісти кажуть, що Білий дім може піти навіть на усунення Мюллера заради того, щоб уникнути допиту.

При допиті Дональда Трампа у справі про зв'язки передвиборного штабу президента Сполучених Штатів із Росією слідчі зважатимуть не лише на слова, а й на міміку, інтонацію та жести. Можливу зустріч глави Білого дому зі спеціальним прокурором обговорюють на шпальтах провідних американських видань, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Історичний допит має відбутися через кілька тижнів, але юристи Трампа виступають категорично проти особистого контакту президента із слідчими. Вони побоюються, що без написаного тексту їх клієнт може сказати щось зайве. Позиція ж самого Трампа відома. "Все, що я робив – стовідсотково зроблене належним чином. Я все, що роблю, роблю як належить. І знаєте, я думаю, справа про змову мертва, бо після року досліджень не знайшли ніякої змови між нами та росіянами", - говорив він.

ВідеоМюллер хоче влаштувати допит Трампа у справі про зв'язки з РФ

Спецпрокурор планує допитати президента у справі про зв'язки його передвиборного штабу США із Росією. Такий оберт у розслідуванні нині в центрі уваги всієї американської преси. Слідчим раніше вже траплялося допитувати президентів. Вони зважають не лише на слова, а й на міміку, інтонацію та жести.

Мюллер хоче влаштувати допит Трампа у справі про зв'язки з РФ

Прецедент письмових відповідей на запитання слідчого замість особистої бесіди в історії США вже є – так робив Рональд Рейган, коли його допитували стосовно скандалу навколо таємного постачання зброї до Ірану всупереч ембарго. Однак імунітету від виклику в прокуратуру у президента Сполучених Штатів немає, тож раніше усні свідчення вже давали Річард Ніксон і Джордж Буш-молодший, а Біл Клінтон став першим президентом, що побував у прокуратурі у зв’язку зі справою проти нього самого.

Принциповість спецпрокурора Роберта Мюллера, котрий наполягає на бесіді, захищають навіть політичні соратники Трампа. "Я переконаний, що всі ми маємо захищати таких людей, як пан Мюллер. Не думаю, що президент Трамп збирається звільнити пана Мюллера. На це немає жодних причин", - твердить сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем. Однак таких оптимістів у Вашингтоні залишилося небагато, тому небайдужі вже навіть зареєстрували сторінку, де готуються до того, що робитимуть після того, як президент усуне Мюллера. У разі відставки спецпрокурора більше ста тисяч американців обіцяють вийти на вулиці того ж дня. Якщо відставки не станеться – допит Трампа все таки відбудеться.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції