Юрій Лужков отримав посвідку на проживання у Великобританії

Джерела в оточенні екс-мера Москви Юрія Лужкова повідомили, що йому таки вдалося отримати посвідку на проживання в Великобритнаії. Проте, офіційний Лондон, поки що, не підтверджує інформацію.

Колишній мер Москви Юрій Лужков, після невдалої спроби отримати посвідку на проживання в європейських країнах, нарешті отримав її від Великобританії. Про це повідомило джерело в оточенні екс-мера.

Як зазначило джерело, незважаючи на деякі труднощі, які були у Лужкова з отриманням англійської візи, ПНП йому вдалося отримати без проблем.

У посольстві Великобританії в Росії розповіли, що для отримання такого статусу необхідно володіти там нерухомістю та інвестувати в економіку країни від 200 тисяч до мільйона фунтів стерлінгів.

У той же час дипломати відмовилися коментувати, на який термін Лужков отримав право безперешкодного в'їзду в країну, пославшись на конфіденційність інформації. Але відзначили при цьому, що всі документи колишній мер повинен був отримувати на загальних підставах: "Ніяких привілеїв для колишніх чиновників у нас не існує".

Поки що немає офіційного підтвердження отримання Лужковим посвідки на проживання у Великобританії.

Нагадаємо, Юрій Лужков уже намагався отримати посвідку на проживання в Латвії і мав намір спробувати отримати її в Австрії.

На початку січня Лужков звернувся до Латвії з проханням надати йому дозвіл на проживання, підкріпивши прохання законними підставами - інвестиціями в економіку республіки і нерухомістю.

Але влада Латвії в проханні екс-меру Москви відмовила. Міністр внутрішніх справ республіки Лінда Мурніеце своїм особистим рішенням внесла його в чорний список нев'їзних осіб, що також знижує його шанси на отримання посвідки на проживання в інших країнах ЄС.

Прем'єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс закликав, проте, не політизувати рішення МВС республіки. "В країні є відповідальні служби, які оцінюють і перевіряють цю ситуацію і приймають відповідні рішення. По-моєму, питання необхідно залишити у віданні цих служб", - обережно сказав він.

Крім того, з'являлися відомості про те, що Лужков має намір просити посвідку на проживання в Австрії, з якою екс-мера пов'язує багато чого: і давня дружба з градоначальником Відня Міхаелем Хойплем, і бізнес його дружини Олени Батуріної, яка володіє, в тому числі, готелем класу "люкс" на одному з популярних австрійських гірськолижних курортів Кітцбюель.

Однак, на думку австрійських ЗМІ, у Лужкова було мало шансів отримати ПНП в Австрії, оскільки Відень "боїться обпектися об людину, на яку впала немилість Кремля".

Сам колишній мер Москви заявляє, що не збирається залишати Росію, а посвідка на проживання йому необхідна для свободи пересування.

Читайте також:

Міністр оборони Латвії не зрозумів, чому Лужков потрапив до "чорного списку"

Австрія не збирається давати притулок Лужкову

Лужков вивіз дочок до Лондона, бо боїться за їхнє життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: