Ющенко хоче відновити "шовковий шлях"

Сьогодні на саміті ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова) в Баку офіційно оголошено про перехід головування від України до Азербайджану.

Сьогодні на саміті Організації за демократію та економічний розвиток - ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова) в Баку президент України Віктор Ющенко офіційно оголосив про перехід головування від України до Азербайджану. 

Планується, що на саміті "ГУАМ: об’єднуючи континенти" країни-учасниці підпишуть "Бакинську декларацію".

У цьому документі буде зафіксовано спільне бачення розвитку регіональної співпраці вищезгаданих країн, а також, за словами генерального секретаря ГУАМ Валерія Чечелашвілі, "закладено декілька важливих ідей, реалізацію яких держави-члени ГУАМ вважають необхідною".

У саміті беруть участь президенти Азербайджану - Ільхам Алієв, України - Віктор Ющенко, Грузії - Михаїл Саакашвілі, Польщі - Лех Качинський і Литви - Валдас Адамкус, член ГУАМ Молдова представлена прем'єр-міністром Василе Тарлевим. 

Глава Української держави зазначив, що за майже десять років свого існування ГУАМ пройшла шлях від неформального об`єднання дружніх держав до повноцінної міжнародної організації. 

Президент України висловив переконання, що "організація відбулася" і стала помітним фактором міжнародного співробітництва. Він також відзначив зацікавленість з боку світової спільноти до діяльності й перспектив ГУАМ. 

"Досить показово, що сьогодні в роботі нашого форуму беруть участь 30 делегацій різних країн світу й міжнародних організацій. ГУАМ активно здобуває друзів і партнерів", – наголосив В.Ющенко. Він також відзначив важливість проведеної зустрічі у форматі ГУАМ – Польща. У перспективі, за його словами, налагодження співпраці із США та Японією.

Результатом діяльності ГУАМ Ющенко назвав роботу Віртуального центру і Міжнародної інформаційно-аналітичної системи по боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю і торгівлею людьми. Є значне просування в реалізації "Проекту сприяння торгівлі й транспортуванню", багато кроків зроблено на шляху до створення зони вільної торгівлі, розпочалася робота з розробки спільних проектів у економічній і транспортній сферах. 

Серед завдань, які сьогодні необхідно реалізувати спільними зусиллями, президент України назвав створення повноцінних міжнародних транспортних коридорів. "У нас є всі можливості для сучасного відродження "Великого шовкового шляху", – сказав він. В.Ющенко також висловив упевненість, що уряди й відомства країн-учасниць ГУАМ забезпечать злагоджену роботу залізничного маршруту Іллічівськ – Клайпеда і поромного сполучення Іллічівськ – Поті.
 
Також, наголосив глава української держави, потрібно зміцнити транзитні можливості й взаємодію в енергетичній сфері. Він підкреслив, що на недавньому енергетичному саміті у Кракові Азербайджан, Грузія й Україна разом зі своїми партнерами – Польщею й Литвою виступили з ініціативою створення єдиного простору видобутку й транзиту енергоресурсів. За словами Ющенка основою для такої пропозиції став проект Євроазіатського нафтотранспортного коридору. Головною ланкою цієї системи, наголосив глава держави, є вже побудований нафтопровід Одеса-Броди, який буде добудовано до території Польщі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: