Ювілейний саміт "НАТО Сходу" засудив війну в Лівїі та ПРО

В Астані пройшов 10-й саміт Шанхайської організації співпраці. Члени ШОС не підтримали систему протиракетної оборони і засудили війну в Лівії.

15 червня у Казахстані пройшов ювілейний, 10-й за рахунком, саміт Шанхайської організації співпраці (ШОС).

Західні ЗМІ охрестили організацію "НАТО Сходу", часто також європейські журналісти її називають "клубом деспотів". До ШОС входять Казахстан, Киргизія, Китай, Росія, Таджикистан і Узбекистан. ШОС також намагається залучити до своїх лав Афганістан.

Учасники ювілейного саміту підписали низку документів і висловили своє ставлення до нагальних світових проблем. Зокрема, у підсумковій декларації країни висловилися проти односторонніх дій у сфері протиракетної оборони, оскільки нарощування ПРО однією державою або вузькою групою держав "може завдати шкоди стратегічній стабільності і міжнародній безпеці".

Також країни ШОС висловили серйозну стурбованість нестабільним становищем в Північній Африці і на Близькому Сході та закликали будь-якими шляхами припинити збройний конфлікт у Лівії.

Як наголошується в документі, держави ШОС підтримують просування країн регіону "шляхом демократичного розвитку з урахуванням їхньої специфіки та культурно-історичних особливостей".

Держави - члени ШОС також зазначили, що транскордонна злочинність і незаконний обіг наркотиків несуть в собі серйозні загрози для сучасного суспільства. Антинаркотична стратегія ШОС на 2011-2016 роки покликана зміцнити практичну взаємодію з метою спільного запобігання негативного впливу наркотичної загрози на теренах ШОС і забезпечення сталого розвитку в регіоні.

На "полях" саміту тристоронню зустріч провели президенти Росії, Казахстану та Ірану - Дмитро Мєдвєдєв, Нурсултан Назарбаєв і Махмуд Ахмадінежад.

Крім того, на зустрічі були присутні голова КНР Ху Цзіньтао, президент Узбекистану Іслам Карімов, президент Киргизії Роза Отунбаєва, президент Таджикистану Емомалі Рахмон.

У роботі форуму також взяли участь керівники делегацій Індії, Ірану, Монголії та Пакистану, які мають статус спостерігачів. В якості гостей ШОС в Астані присутні президенти Афганістану і Туркменії, представники міжнародних організацій.

Наступний саміт ШОС пройде в 2012 році в Китаї. Рік головування КНР в ШОС оголошується Роком добросусідства і дружби.

Читайте також:

Китайська економіка випередить американську у 2016 році

Політологи побачили початок кризи: Росія повертається в кінець 1980-х

WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

У Америки з'явився новий супротивник в ООН - "вісь" за участю Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: