З 6 липня набув чинності кодекс Митного союзу

Митний кодекс Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану з вівторка, 6 липня, дня набуває чинності для всіх трьох країн-учасниць.

Митний кодекс Митного союзу з вівторка, 6 липня, дня набуває чинності для всіх трьох країн-учасниць - Росії, Казахстану і Білорусі. До цього з 1 липня цей документ діяв тільки на території РФ і Казахстану. Це було пов'язано з тим, що Мінськ оголосив про ратифікацію договору тільки в липні, тоді як дві інші країни ратифікували необхідні документи ще в попередньому місяці.

Митний кодекс Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану був підписаний главами всіх трьох держав 27 листопада 2009 р. в Мінську. Підписання договору було обумовлене необхідністю формування правової бази Митного союзу в рамках Євразійського економічного співтовариства, який формально почав діяти з січня 2010 р.

Метою договору є забезпечення митного регулювання на єдиній митній території Митного союзу. Документ визначає компетенцію, права і обов'язки членів організації, включаючи правоохоронну діяльність, а також права і обов'язки учасників зовнішньоекономічної діяльності. Передбачається формування єдиної товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності, визначення країни походження товарів і їх митної вартості, видів митних платежів і порядок їх застосування і стягування.

Нагадаємо, напередодні в Астані за підсумками засідання міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства (Євразес) президент РФ Дмитро Мєдвєдєв оголосив про створення Митного союзу між Росією, Казахстаном і Білоруссю.

Відзначимо, в минулі вихідні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь ратифікувала всі необхідні документи для Митного кодексу. До цього повноцінно діяти новий Митний кодекс почав тільки в Росії і Казахстані, де його ратифікували ще навесні. Білорусія ж довгий час відмовлялася від ухвалення нового ТК, прямо пов'язуючи його ратифікацію з питанням про скасування нафтових мит з російського боку.

Тижнем раніше вирішився газовий конфлікт між Росією і Білоруссю, що також могло вплинути на позицію Лукашенка відносно Митного союзу. "Газпром" прийняв пропозицію Мінська щодо збільшення ставки з транзиту газу по білоруській території з 1,45 до 1,88 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км.

Відзначимо також, що, згідно з озвученою першими особами держави позицією, Україна не має наміру вступати в Митний союз з РФ, Білоруссю і Казахстаном. Зокрема, про це заявляв президент України Віктор Янукович на весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) в кінці квітня.

Читайте також:

Киргизія і Таджикистан зацікавилися приєднанням до Митного союзу

Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану офіційно сформовано

В митному союзі з Росією Україна щорічно втрачатиме мільярд доларів

Уряд назвав умову, за якої Україна вступить до Митного союзу

http://tsn.ua/ukrayina/yanukovich-zminiv-glavu-komitetu-shevchenkivskoyi-premiyi.html

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: