З аварійної АЕС "Фукусіма-1" почнеться цілодобова відеотрансляція

У поле зору камер спостереження, які встановлені в головній будівлі АЕС, потрапляють будівлі чотирьох аварійних енергоблоків станції.

З вівторка, 31 травня, з аварійної АЕС "Фукусіма-1" почнеться цілодобова відеотрансляція на офіційному сайті оператора АЕС - найбільшої енергетичної компанї Японії Tokyo Electric Power (TEPCO). Про це повідомило керівництво компанії.

На сайті будуть розміщені записи, зроблені камерами спостереження, які знаходяться в головній будівлі АЕС, приблизно в 250 м на північний захід від першого енергоблока. У поле їхнього зору потрапляють будівлі чотирьох аварійних енергоблоків станції.

Записи будуть доступні в реальному часі з запізненням приблизно в 30 секунд. Представники компанії зазначили, що не можуть гарантувати стабільну якість зображення.

Аналітики розглядають це нестандартне для Японії рішення як спробу збити хвилю критики на адресу TEPCO і відповісти на звинувачення в тому, що компанія приховує від уряду і громадськості справжній стан справ на аварійній об'єкті.

Як повідомлялося раніше, міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's знизило довгостроковий рейтинг ТЕРСО з "ВВВ" до "В+". Таким чином, рейтинг компанії впав до "сміттєвого" (junk) рівня.

Зазначимо, що становище на АЕС "Фукусіма-1", що постраждала 11 березня від землетрусу і цунамі, продовжує залишатися критичним. Ліквідатори, докладаючи всіх зусиль до стабілізації ституації, ризикують життям і здоров'ям: двоє вже отримали дозу опромінення, що перевищує гранично допустиму норму в 250 мілізіверт.

Також роботі на станції наразі дуже заважає погода: радіоактивна вода прибуває, а дощ і вітер загрожують зірвати плани ліквідаторів.

Триваючі майже дві доби дощі вже призвели до підвищення рівня води в першому реакторі на 20 сантиметрів. Не менш тривожна ситуація складається також у будинках третього реактора. Всього в турбінних залах і технічних колодязях цих реакторів, а також четвертого енергоблоку зібралося близько 85 тисяч тонн небезпечної рідини. Проливні дощі можуть послабити грунт і підсилити приплив води в нижні приміщення "Фукусіма-1", що ускладнить роботи з дегідрації.

Сильні зливи стали продовженням тихоокеанського тайфуну "Сонгда", що обрушився в кінці минулого тижня на острів Хонсю.

Дирекція визнає, що станція не готова до погіршення погодних умов, оскільки не вся територія АЕС ще оброблена спеціальною синтетичною смолою, яка запобігає поширенню радіоактивного пилу. Повністю обробка смолою буде завершена тільки в червні.

Незадоволення цим фактом висловив навіть японський уряд. Радник прем'єр-міністра Госі Хосоно назвав прийняті компанією-оператором заходи проти дощу і вітру недостатніми.

Наразі оператор станції готується до запуску більш надійної схеми охолодження. ТЕРСО закрила входи на енергоблок мішками з піском, щоб не допустити подальшого потрапляння дощової води до будівлі, а також витоків води в море і грунт, зміцнила обладнання для подачі електроенергії на станцію, щоб дощ і вітер не викликали перебоїв в процесі охолодження реактора.

Читайте також:

Рейтинг оператора "Фукусіма-1" знизили до "сміттєвого"

Ліквідатори аварії на "Фукусімі-1" вперше отримали неприпустимі дози радіації

Оператор "Фукусіма-1"підтвердив розплавлення палива в трьох реакторах

Радіоактивну воду з "Фукусіми" вивезуть і захоронять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: