Космонавти проведуть на МКС 147 діб.
Космічний корабель "Союз ТМА-07М" відокремився від ракети-носія "Союз-ФГ" і вийшов на орбіту дальнього зближення з Міжнародною космічною станцією.
На борту човна знаходився екіпаж нової експедиції на МКС у складі космонавта Роскосмосу Роман Романенко, астронавта НАСА Томас Машберн і астронавта Канадського космічного агентства (ККА) Кріс Хадфілд.
Як повідомив після успішного старту ракети глава Роскосмосу Володимир Поповкін, це був "хороший старт, все пройшло без сучка і задирки".
"На цьому ми завершили пускову кампанію цього року. Завершили хорошим жирним знаком оклику. Залишилася тільки одна відповідальна операція - стикування, яке, ми впевнені, у п'ятницю пройде також у штатному режимі", - заявив Поповкін.
"Ви самі бачите, пуск проходив не в дуже хороших погодних умовах (на стартовому майданчику під час запуску був дуже сильний мороз). Я хочу відзначити геройські дії розрахунку, який готував ракету. Особливо це були важкі (погодні) умови в перший день, коли її (ракету) вивозили на старт, встановлювали і були основні випробування", - підсумував глава Роскосмосу.
Стиковка "Союзу ТМА-07М" з МКС назначена на 21 грудня о 16.12 за київським часом в автоматичному режимі. На станції Романенка, Машберна і Хадфілда зустрінуть космонавти Роскосмоса Олег Новіцький та Євген Тарєлкін, а також астронавт НАСА Кевін Форд, які несуть космічну вахту з жовтня поточного року.
Планована тривалість польоту на станції складе 147 діб. Екіпажу належить розвантажити чотири транспортних човна "Прогрес". Крім того, членам нової експедиції належить прийняти європейський вантажний корабель ATV-4 і новий американський комерційний корабель Dragon.
Новий екіпаж також виконає два виходи у відкритий космос за російською і американською програмами. Крім того, екіпажу належить виконати безліч наукових експериментів.