З чилійської шахти підняли половину гірників

У Чилі на поверхню підняли 17 шахтарів. Операція з підйому інших гірників може завершитися протягом доби.

Чилійські рятувальники визволили з підземного полону вже 17 з 33 шахтарів, які на початку серпня виявилися заблокованими в невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копіапо.

Серед врятованих Хорхе Галлегіллос, Едісон Пенья (прозваний бігуном у зв'язку з тим, що щодня пробігав до 5 км по тунелях заваленої шахти, щоб бути у формі), Карлос Барріос, Віктор Замора (не шахтар, а водій, який спустився перед аварією в шахту, щоб полагодити одну з машин), Віктор Сеговія і Даніель Херрера.

Тепер більше половини замурованих під землею шахтарів звільнені. Підняти необхідно ще 16 людей. Якщо не буде непередбачених ситуацій, то операція з підйому всіх гірників може завершитися протягом доби.

Як відомо, у вівторок, 12 жовтня, в шахту до гірників за допомогою спеціальної капсули «Фенікс» спустився рятувальник. Передбачалося, що він перевірить всю систему і підніметься на поверхню, але хід операції був змінений. Рятувальник проінструктував гірників, і після цього було вирішено відразу піднімати першого шахтаря Флоренсіо Авалос. За ним пішли інші, в тому числі найстарший з замурованих шахтарів і наймолодший.

Нагадаємо, аварія на глибині 700 метрів на невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копьяпо, сталася 5 серпня. Заблокованими під землею опинилися 32 чилійця і один болівієць.

23 серпня рятувальникам вдалося пробурити вузький отвір в укриття, де, як передбачалося, знаходилися гірники. Коли рятувальники витягли бурильний апарат, вони виявили прив'язану до свердла записку, в якій говорилося, що всі шахтарі цілі та неушкоджені.

Незабаром з гірниками вдалося встановити телефонний зв'язок, а через канал діаметром вісім сантиметрів шахтарям з поверхні переправили перші партії рідкого харчування, води, кисню, медикаментів. Пізніше їм передали гральні карти, чилійський прапор, ікони, релігійні статуетки і розп'яття, а двох курців забезпечили сигаретами.

Раніше очікувалося, що рятувальна операція триватиме до грудня.

Читайте також:

У Чилі з двомісячного підземного полону звільнили гірників

У Чилі з 70-денного підземного полону звільнили першого з 33 шахтарів

До чилійських шахтарів приєднався президент країни

Одному із заблокованих чилійських шахтарів показали народження його дочки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: