З чилійської шахти підняли половину гірників

У Чилі на поверхню підняли 17 шахтарів. Операція з підйому інших гірників може завершитися протягом доби.

Чилійські рятувальники визволили з підземного полону вже 17 з 33 шахтарів, які на початку серпня виявилися заблокованими в невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копіапо.

Серед врятованих Хорхе Галлегіллос, Едісон Пенья (прозваний бігуном у зв'язку з тим, що щодня пробігав до 5 км по тунелях заваленої шахти, щоб бути у формі), Карлос Барріос, Віктор Замора (не шахтар, а водій, який спустився перед аварією в шахту, щоб полагодити одну з машин), Віктор Сеговія і Даніель Херрера.

Тепер більше половини замурованих під землею шахтарів звільнені. Підняти необхідно ще 16 людей. Якщо не буде непередбачених ситуацій, то операція з підйому всіх гірників може завершитися протягом доби.

Як відомо, у вівторок, 12 жовтня, в шахту до гірників за допомогою спеціальної капсули «Фенікс» спустився рятувальник. Передбачалося, що він перевірить всю систему і підніметься на поверхню, але хід операції був змінений. Рятувальник проінструктував гірників, і після цього було вирішено відразу піднімати першого шахтаря Флоренсіо Авалос. За ним пішли інші, в тому числі найстарший з замурованих шахтарів і наймолодший.

Нагадаємо, аварія на глибині 700 метрів на невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копьяпо, сталася 5 серпня. Заблокованими під землею опинилися 32 чилійця і один болівієць.

23 серпня рятувальникам вдалося пробурити вузький отвір в укриття, де, як передбачалося, знаходилися гірники. Коли рятувальники витягли бурильний апарат, вони виявили прив'язану до свердла записку, в якій говорилося, що всі шахтарі цілі та неушкоджені.

Незабаром з гірниками вдалося встановити телефонний зв'язок, а через канал діаметром вісім сантиметрів шахтарям з поверхні переправили перші партії рідкого харчування, води, кисню, медикаментів. Пізніше їм передали гральні карти, чилійський прапор, ікони, релігійні статуетки і розп'яття, а двох курців забезпечили сигаретами.

Раніше очікувалося, що рятувальна операція триватиме до грудня.

Читайте також:

У Чилі з двомісячного підземного полону звільнили гірників

У Чилі з 70-денного підземного полону звільнили першого з 33 шахтарів

До чилійських шахтарів приєднався президент країни

Одному із заблокованих чилійських шахтарів показали народження його дочки

ВідеоУ Чилі з двомісячного підземного полону звільняють гірників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: