З фінської лабораторії зникли аналізи болгарського зброяра, ймовірно, отруєного "Новачком" — The Insider

З фінської лабораторії зникли аналізи болгарського зброяра, ймовірно, отруєного "Новачком" — The Insider

Замах на Гебрева відбулося в кінці квітня 2015 року.

З фінської лабораторії VERIFIN зникли зразки аналізів болгарського торговця зброєю Еміліана Гебрева, якого отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Про це йдеться в спільному розслідуванні видання The Insider і групи Bellingcat.

Замах на Гебрева стався 2015-го. Перші дослідження фінської лабораторії виявили, що його хотіли вбити бойовою отруйною фосфорорганічною речовиною, котра заборонена як хімічна зброя. Утім, після отруєння в березні 2018 року у Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки запідозрили, що це сумнозвісний "Новачок".

Щоби підтвердити отруєння Гебрева "Новачком", треба провести нові тести з його зразками, але лабораторія не змогла їх повернути чи сказати, куди вони зникли, йдеться в публікації The Insider.

Замах на Гебрева відбулося в кінці квітня 2015 року, за два місяці зразки аналізів відправили до VERIFIN. Лабораторія мала зберігати матеріали протягом п'яти років, до 18 червня 2020 року. У лютому 2019-го Гебрев просив подовжити зберігання матеріалів, але не його запит не відповіли. Розслідування замаху в Болгарії було призупинено.

Раніше в спільному журналістському розслідуванні Bellingcat, The Insider і Der Spiegel ішлося про те, що до отруєння болгарського продавця зброї Еміліана Гебрева в квітні 2015 року причетні восьмеро офіцерів ГРУ Росії.

Одна з причин, чому Москва хотіла вбити Гебрева — намагання РФ розширити свій вплив на болгарську оборонну промисловість, збільшити туди постачання своєї зброї. Водночас компанія Гебрева постачала оборонне обладнання до України, а його збройовий завод вважається стратегічно важливим для Болгарії та НАТО. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів