З "Фукусіми-1" зіллють в море 10 тисяч тонн радіоактивної води

Це необхідно, щоб вивільнити місце в сховищі під ще більш забруднену радіоактивними ізотопами воду, яка зараз випливає з пошкодженого другого реактора.

Компанія-оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" Tepco планує скинути в море 11500 тонн радіоактивної води. Про це повідомляють японські ЗМІ.

За словами представників компанії, це необхідно, щоб вивільнити місце в сховищі під ще більш забруднену радіоактивними ізотопами воду, яка зараз випливає з пошкодженого другого реактора.

В Агентстві з атомної енергетики Японії запевнили, що вода, яку збираються злити в море, не являє жодної загрози для людей.

Раніше ліквідатори аварії на АЕС "Фукусіма-1" в Японії спробували закрити тріщину в цементному фундаменті другого енергоблоку, через яку радіоактивна вода потрапляє в море. Зокрема, туди закачували абсорбуючий полімер, змішаний з тирсою і подрібнений папером.

Очікуваного результату, проте, ці заходи не принесли. Тепер у Tepco планують обробити місцевість навколо реактора спеціальними хімікатами, які не дозволять воді, що витікає з реактора, вбратися в грунт.

Як повідомлялося раніше, фахівці продовжують визначати точне місцезнаходження витоку. Для цього в підземний тунель енергоблоку влили барвник, за допомогою якого можна буде відстежити, звідки саме тече радіоактивна вода.

Негаразди на "Фукусіма-1" почалися після сильного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня.

Станція, розташована в однойменній префектурі, залишилася без електропостачання, через що реактори перестали охолоджуватися. Згодом на "Фукусіма-1" були зафіксовані витоку радіації. Вміст радіоактивного йоду в морській воді на околицях АЕС перевищує норму в 4385 разів.

Читайте також:

Викиди радіації в Японії триватимуть ще кілька місяців

Японія назвала ситуацію на "Фукусімі" критичною, проте стабільною

Витік радіоактивної води на "Фукусімі" зупинити не вдається

В Японії виявили витік радіоактивної води з "Фукусіма-1" в море

ВідеоЗ "Фукусіми-1" зіллють в море 10 тисяч тонн радіоактивної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: