З іракських підручників приберуть ім'я Саддама Хусейна

У нових підручниках історії в Іраку не буде згадуватися ім'я Саддама Хусейна, щоб не викликати протиріч у суспільстві.

Нові шкільні й університетські підручники з історії Іраку не повинні згадувати ім'я колишнього президента Саддама Хусейна і вживати вирази "американське вторгнення" або "американська окупація".

Такими рекомендаціями завершилася конференція "Ірак - новий етап, нові підходи", організована міністерством освіти Іраку.

"Нові навчальні програми повинні уникати положень, які можуть викликати розбіжності в суспільстві", - сказав глава комітету навчальних програм міністерства освіти Газі Мутлак.

Очолюваний ним комітет, повідомив він, рекомендував, щоб у нових підручниках період правління Саддама Хусейна розглядався "дуже коротко", а замість його імені вживалися вирази "колишній режим" і "диктатор".

За часів Саддама Хусейна його портрети прикрашали кожен підручник, однією з головних цілей яких була пропаганда образу диктатора. Проте за сім років, що минули після падіння його режиму, в іракських школах нових підручників з новітньої історії країни не з'явилося.

Їх підготовка ускладнюється тим, що події семирічної давнини в іракському суспільстві сприймаються неоднозначно. Одні вважають прихід американських військ у країну початком процесу лібералізації та демократизації. Інші називають це вторгненням і окупацією.

Немає також і підручників з релігійного виховання. Раніше іслам в іракських школах вивчали у відповідності з сунітської традицією. Однак після війни 2003 року шиїти, які складають більшість у країні, зажадали змінити цю практику. Щоб не викликати міжконфесійних суперечок, учасники конференції дійшли висновку, що кожна конфесія повинна займатися релігійним вихованням самостійно. Іспитів у школі з цієї дисципліни не буде.

"Метою будь-якої навчальної програми має бути об'єднання, а не роз'єднання суспільства", - сказав Мутлак.

Читайте також:

У 2003 році ЦРУ планувало повалити Хусейна за допомогою двійника-гея

В Іраку захопили заступника Саддама Хусейна

В Іраку страчено брата Саддама Хусейна - "Хімічного Алі"

Інтерпол оголосив у розшук дочку Саддама Хуссейна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: