З Лівії вийшов перший танкер з повстанською нафтою

Танкер "Екватор" з вантажем близько мільйона барелів нафти вийшов з порту поблизу Тобрука.

Нафтоналивний танкер "Екватор" 6 квітня залишив лівійський порт Марса аль-Харіга поблизу Тобрука з вантажем близько мільйона барелів нафти (приблизно 130 тисяч тонн).

Ця партія нафти стала першою, проданою лівійськими повстанцями з початку конфлікту в північноафриканській країні. Приблизна вартість вантажу складе 100 мільйонів доларів.

Кому саме призначається нафта, поки не відомо. Проте раніше повідомлялося, що торгувати нафтою лівійських повстанців на світовому ринку взявся Катар.

Таким чином опозиція вирішила обійти санкції ООН, які забороняють самій Лівії продавати нафту на міжнародних ринках.

Лівія є важливим постачальником цієї сировини. До громадянської війни вона забезпечувала близько двох відсотків світового видобутку нафти.

В даний час видобувна та експортна інфраструктура країни розділена між прихильниками і супротивниками Муаммара Каддафі. Родовища, якими володіють повстанці, дозволяють отримувати 100-130 тисяч барелів на добу.

У той же час в Бенгазі заявили, що лояльні режиму війська здійснили напад на нафтові поля повстанців у південній Лівії, порушивши таким чином їх нормальну роботу. Незалежного підтвердження ця інформація поки не отримала.

Поставки нафти з Лівії були повністю припинені 18 березня.

Читайте також:

Білорусь спростувала інформацію про своїх військових у Лівії

Білоруський найманець в Лівії: ми воюємо за 3 тис. доларів в місяць

Каддафі надіслав листа Обамі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: