Свинячий грип зафіксований в Італії, Іспанії та Великобританії

Лікарі стверджують, що точний діагноз можна буде поставити через 48 годин, коли будуть результати аналізів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У понеділок, 27 квітня, семеро іспанців і одна італійка доставлені в лікарні з підозрою на захворювання свинячим грипом.

Перший випадок захворювання "свинячим грипом", можливо, зафіксований у Великобританії. З підозрою на це захворювання госпіталізована місцева мешканка, яка прилетіла з Канади.

Медики чекають результатів аналізів ще двох шотландців, яких госпіталізували напередодні.

У Венеції 31-річна жінка перебуває у відділенні інфекційних хвороб з високою температурою. Враховуючи, що кілька днів тому вона повернулася з Каліфорнії, де були зареєстровані випадки захворювання свинячим грипом, італійка була госпіталізована з міркувань безпеки, повідомили італійські медики.

Зараз очікуються результати аналізів крові жінки.

Водночас італійське телебачення з посиланням на Міністерство охорони здоров'я країни повідомило про чотири випадки можливого зараження вірусом H1N1 в Испанії.

Діагноз хворих, які кілька днів тому повернулися з Мексики, поки не підтверджений, але всі семеро з симптомами грипу доставлені в лікарні п'яти іспанських міст: Барселони (три випадки), Теруеля, Більбао, Валенсії і Альманси.

За словами міністра охорони здоров'я Тринідада Хіменеса, точний діагноз можна буде поставити через 48 годин, коли будуть результати аналізів.

"Поки ми не говоримо про надзвичайну ситуацію, хоча міністерство і вирішило ввести запобіжні засоби", - відзначила Хіменес. Крім того, міністерство запитало у авіакомпаній, чиїми рейсами подорожували хворі, інформацію про решту пасажирів цих рейсів, щоб у разі підтвердження діагнозу свинячого грипу можна було швидко локалізувати можливих носіїв вірусу.

За даними міністерства, всі пасажири, що прибувають до іспанських аеропортів з Мексики, зобов'язані заповнити спеціальну анкету і відповісти на питання лікарів про своє самопочуття.

Пасажирам також роздають спеціальні брошури, що описують заходи, які необхідно зробити у разі поганого самопочуття. Влада попереджає, що інкубаційний період триває до десяти днів, і симптоми хвороби можуть виявитися не відразу.

За останніми даними, 103 людини померли від свинячого грипу в Мексиці, 1614 госпіталізовані з симптомами хвороби. У США заразилися 20 осіб, в Канаді - шестеро.

В українському аеропорту "Бориспіль" жодних превентивних заходів поки не вжито, пасажирів, які прилітають зі США та Мексики, на предмет зараження свинячим грипом не перевіряють.

За попередніми даними, захворювання викликані реасортантом вірусу грипу типу А (H1N1), комбінація антигенів якого раніше не зустрічалася у вірусів грипу, що викликають захворювання людей або свиней. Вірус є стійким до дії противірусних препаратів amantadine і rimantadine, але чутливий до oseltamivir і zanamivir.

Читайте також:

У США введено надзвичайний стан через свинячий грип

Від свинячого грипу в Мексиці загинули більше ста людей

Свинячий грип може стати епідемією

В Україні не ізолюються від свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: