З початку наступу бунтівного лівійського генерала на Тріполі загинули понад 440 осіб - ВООЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поранених - понад дві тисячі.

У представництві Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у Лівії в середу, 8 травня, повідомили нові дані щодо загиблих та поранених внаслідок боїв у столиці країни Триполі з початку наступу на місто сил самопроголошеної "Лівійської національної армії" генерала Халіфи Хафтара.

У повідомленні організації у Twitter повідомляється про 443 загиблих та 2110 поранених. Також у лівійському представництві ВООЗ зазначили, що кількість біженців внаслідок боїв досягла 60 тисяч осіб. Зараз у організації займаються координацією поточної медичної допомоги для них.

Раніше у середу, 8 травня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дужарич заявив, що організація є вкрай стурбованою повідомленнями про те, що авіаудари напередодні були нанесені зокрема й по табору мігрантів у Таджурі на схід від Триполі. Повідомляється, що внаслідок цього поранень зазнали двоє біженців.

Також Дужарич зазначив, що місія ООН у Лівії також "глибоко занепокоєна" збільшенням кількості випадків незаконних арештів та викрадень чиновників, активістів та журналістів та закликав до їхнього негайного звільнення.

Нагадаємо, що 4 квітня командувач самопроголошеної "Лівійської національної армії" Халіфа Хафтар наказав своїм військам почати наступ на столицю країни Триполі. Попри контрнаступ, оголошений 20 квітня силами визнаного міжнародною спільнотою уряду в Лівії, інтенсивні бої довкола міста не вщухають.

Наразі в Лівії зберігається двовладдя. На заході країни розташований сформований за підтримки ООН уряд національної єдності. Натомість на сході, у місті Тобрук, розташований парламент. Влада у цій частині країни функціонує незалежно від Триполі та спирається на ЛНА на чолі з Хафтаром. Сам Хафтар отримує військову підтримку з боку Єгипту та Об'єднаних Арабських Еміратів, які за допомогою ЛНА прагнуть здолати лівійських ісламістів.

ВідеоПоблизу столиці Лівії точаться бої між повстанцями та збройними силами

Жертвами військових сутичок уже стала щонайменше 21 людина, серед них і лікар з організації Червоний Хрест. Ще кілька десятків осіб отримали поранення. З 2011 року Лівія перебуває в політичній нестабільності. Офіційна влада переконана, що бойовики намагаються здійснити переворот. З епіцентру протистояння нині терміново евакуйовують мирних жителів та іноземців.  

Поблизу столиці Лівії точаться бої між повстанцями та збройними силами

 

Вибір редакції