З початку року в світі загинули 59 журналістів

Міжнародна організація PEC оприлюднила дані щодо кількості журналістів у 2009 році, а також назвала найнебезпечніші для них місця.

З початку нинішнього року в світі загинули 59 журналістів, повідомила міжнародна організація Press Emblem Campaign (PEC), яка здійснює моніторинг за тим, як дотримуються права представників ЗМІ.

Однією з останніх цей список поповнила російська правозахисниця і журналістка Наталія Естемірова, яка була вбита на Північному Кавказі 15 липня.

Всього ж, за даними PEC, в Росії з початку року загинуло п'ять журналістів. Сумну пальму "першості" тут утримує Мексика, де жертвами наркомафії стали сім чоловік, і майданчик для терористів Пакистан, де вбили шістьох людей. По п'ять журналістів загинули в Іраку, на Філіппінах і в Сомалі.

Смертельно небезпечними для репортерській професії продовжують залишатися сектор Газа, Гондурас, Колумбія, Афганістан, Гватемала, Непал, Шрі-Ланка, Венесуела, Індія, Індонезія, Кенія, Киргизія та Мадагаскар.

PEC закликала держави-члени ООН, міжнародні організації, неурядові громадські об'єднання зробити конкретні кроки з тим, щоб "покласти край кривавій бійні, влаштованій журналістам".

Генеральний секретар організації Блейз Лемпен з тривогою констатував, що насильство проти журналістів стало невід'ємною частиною життя навіть у тих країнах, які не охоплені конфліктами.

У свою чергу президент PEC Хедайат Набі наголосила, що численні вбивства колег по професії негативно позначаються на об'єктивному висвітленні подій і зводять нанівець шанси донести правду про це світові. На її думку, Рада ООН з прав людини поки виявляється безсилою в тому, щоб захистити журналістів від насильства.

Читайте також:

Грузія звинуватила російські ЗМІ в "поширенні ідіотизму"

Грузія стверджує, що Росія ввела до Абхазії спецназ та журналістів

Військових США, які вбили українського журналіста, остаточно виправдали

Роковини загибелі телеоператора Тараса Процюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: