З Росії вислано відомого захисника прав людини

Британця Уїльяма Боурінга, що відомий як захисник інтересів чеченців у Євросуді та свідок по справі ЮКОСа, вислали з Росії.

Британський правозахисник Уїльям Боурінг, координатор Європейського центру захисту прав людини (EHRAC), видворений із Росії внаслідок невідповідності одержаної ним туристичної візи діловій меті поїздки, пише у четвер газета "Коммерсант".

Професор Лондонського університету "Метрополітен", експерт ООН і Ради Європи, Боурінг також є старшим радником з юридичних питань британського міністерства міжнародного розвитку. У Росії він відомий як захисник інтересів чеченців у Євросуді та свідок по справі ЮКОСа.

Уїльям Боурінг прибув до Астрахані 15 листопада для участі в семінарі "Практика правового застосування Кодексу про адміністративні правопорушення в діяльності суддів судів загальної юрисдикції", організованому облсудом. Професор встиг виступити з двома лекціями з чотирьох, вони були присвячені проблемам міграції та депортації.

У суботу співробітники паспортно-візової служби знайшли в паспорті у правозахисника туристичну візу замість ділової, після чого видворили його з Росії. Представники ФСБ заявили, що чергова перевірка паспортного режиму проводилася по всіх готелях, а не лише в тому, де зупинився Боурінг.

За словами джерела в правоохоронних органах, професор "став натякати, що у нас диктаторський режим і так далі, тому й було ухвалено рішення про видворення". Сам британець назвав отримання туристичної візи для подібних семінарів поширеною практикою та пояснив, що не висловлювався проти властей. Боурінг має намір повернутися до Астрахані, оскільки йому не закрили в'їзд до країни.

У 2005 році Уїльяма Боурінга видворили з Росії після прильоту в аеропорт Шереметьєво, коли він збирався бути присутнім у якості спостерігача на суді над головою спілки російсько-чеченської дружби Станіславом Дмитрієвським, що проходив у Нижньому Новгороді.

Глава руху "За права людини" Лев Пономарьов назвав дії російських властей щодо правозахисника "дрібною помстою за його активну позицію у відстоюванні прав людини в Чечні та у справі ЮКОСа". На думку Пономарьова, у зв'язку з майбутніми виборами в Держдуму у спецслужб "спрацював хапальний рефлекс".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: