З сектору Газа масово тікають українці

Більшість росіян і українців у секторі Газа - це дружини і діти палестинців, які вчилися в колишньому Радянському Союзі.

Більше ста громадян України залишили в суботу блокований сектор Газа, росіяни поки що виїхати не змогли. Про це повідомила Олена аль-Хадад, координатор групи росіян, які висловили бажання залишити Газу.

Вимагаючи дозволу на перетин кордону з Єгиптом, який відкрився на три дні після півторамісячної перерви, півсотні росіянок разом з чоловіками-палестинцями і дітьми пікетували резиденцію голови місцевого ісламістського уряду, але акції протесту довелося зупинити після втручання поліції.

Натомість українським дипломатам, за словами Олени аль-Хадад, вдалося домогтися дозволу на виїзд з Гази 84 співвітчизників і реально вивезти у суботу через прикордонний перехід "Рафах" більше сотні.

В останні роки російські дипломати багато разів забезпечували громадянам СНД можливість залишити блокований анклав, зокрема в періоди бойових дій.

Більшість росіян і українців у секторі Газа - це дружини і діти палестинців, які вчилися в колишньому Радянському Союзі. В анклаві немає дипломатів, тому посольствам доводиться в подібних ситуаціях працювати через ініціативних осіб з-поміж місцевих жителів.

Читайте також:

На екс-президента США Джіммі Картера готували замах в секторі Газа

ООН виставила Ізраїлю рахунок на 11 мільйонів доларів

Ізраїль завдав авіаудару по сектору Газа

Ізраїль атакував колону вантажівок зі зброєю на території Судану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: