З телеефіру Франції повністю зникне реклама

Державні телеканали перестали транслювати рекламу з восьмої вечора до шостої ранку. Планується, що реклама має повністю зникнути з ефіру громадського телебачення до 2011 року.

З вечірнього ефіру громадських телеканалів Франції з понеділка зникла реклама. Профспілки працівників телебачення закликають до страйку на знак протесту проти нововведення.

Державні телеканали перестали транслювати рекламу з восьмої вечора до шостої ранку. Згідно з пропозицією президента Франції Ніколя Саркозі реклама має повністю зникнути з ефіру громадського телебачення до 2011 року.

На думку президента і його прихильників, нововведення поліпшить якість програм, оскільки телевізійникам більше не доведеться гнатися за популярністю, щоб привабити рекламодавців.

Брак коштів пропонується компенсувати за допомогою держдотацій. Держава, у свою чергу, розраховує отримати додаткові кошти за рахунок підвищення податку, який платитимуть рекламодавці за розміщення своїх роликів на приватних каналах.

Заборона реклами на державних каналах - лише частина реформи державного телерадіомовлення, пропонованої Саркозі.

Проте якщо для вирішення рекламного питання було достатньо голосування в раді директорів Телебачення Франції, то для решти змін буде потрібно голосування в парламенті.

Критики знайшли в затіяній президентом реформі відразу декілька слабинок. Частина супротивників заборони реклами каже, що цей крок дає величезну перевагу приватним каналам. Деякі при цьому згадують, що найпопулярнішим каналом країни - TF1 - володіє друг Саркозі.

Профспілки, у свою чергу, побоюються скорочення робочих місць і закликають провести в середу страйк. До речі, саме в середу сенат почне розглядати законопроект про "телевізійну реформу".

Інші бачать в забороні загрозу свободі слова. З одного боку, кажуть опоненти президента, заборона позбавляє телебачення джерела доходу і ставить його в залежність від державних дотацій.

З іншої сторони, критиків реформи дуже бентежить положення, згідно з яким президент може отримати одноосібне право призначати голову Телебачення Франції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: