З Туреччини може бути депортовано 100 тисяч вірмен

Влада Туреччини розглядає питання про депортацію приблизно 100 тисяч вірмен.

Влада Туреччини розглядає питання про депортацію приблизно 100 тисяч вірмен, які проживають в даний час на території країни. З відповідною заявою виступив сьогодні прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган в ході своєї прес-конференції.

За словами прем'єра, приводом для виселення людей на батьківщину може слугувати той факт, що з 170 тисяч вірмен, які проживають в даний час на території Туреччини, тільки "70 тисяч - турецькі громадяни".

Крім того, Ердоган зазначив, що влада країни може у будь-який момент застосувати дані санкції стосовно вірмен у разі потреби. "Ми закриваємо очі на знаходження 100 тисяч вірмен в країні, проте вже завтра я можу наказати цим 100 тисячам вирушати на батьківщину, якщо це стане необхідним", - заявив Ердоган.

Йдеться про вірмен, які незаконно проживають в Туреччині, або тих, що не мають громадянства країни. Більшість з них, за даними турецької влади, виконують низько кваліфіковані роботи, такі як прибирання сміття і територій.

Нагадаємо, Туреччина та Вірменія, поклавши кінець майже віковій ворожнечі, підписали 10 жовтня 2009 року в Цюріху документи про нормалізацію двосторонніх відносин.

Як відомо, між Туреччиною і Вірменією відсутні дипломатичні зв'язки, кордон між ними закритий з 1993 року. Туреччина висуває ряд умов для налагодження двосторонніх зв'язків, зокрема, відмова Вірменії від політики міжнародного визнання геноциду вірмен і врегулювання карабахського конфлікту.

Нещодавно (4 березня 2010 року) Комітет у міжнародних справах Палати представників Конгресу США схвалив резолюцію, в якій дії Османської імперії проти вірмен на початку 20-го століття визнаються геноцидом. Отже, заяви турецького прем`єра швидше за все є реакцією на міжнародний розголос у справі визнання геноциду вірмен.

Читайте також:

Комітет Палати представників США визнав геноцид вірмен

Азербайджан розкритикував угоду між Вірменією та Туреччиною

Азербайджан звинуватив Росію в розстрілі вірменського парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: