З воріт Освенцима вкрали знамените гасло Arbeit macht frei

Вночі невідомі відірвали металеву пластину над воротами колишнього гітлерівського концтабору "Аушвіц-Біркенау".

Невідомі вкрали металеву пластину з гаслом Arbeit macht frei ("Праця робить вільним") з воріт колишнього гітлерівського концтабору "Аушвіц-Біркенау" в Освенцимі у Польщі.

Крадіжка сталася вночі 18 грудня. Співробітники музею в Освенцимі вже повідомили про злочин в поліцію.

"З одного боку, металева таблиця була просто відірвана, з іншої - злочинці її відкрутили. Ми вже розпочали розслідування події. Опитуємо співробітників музею", - заявив журналістам представник місцевої поліції.

Таблиця з написом Arbeit macht frei була розташована над головними воротами при вході в концтабір, у якому нацисти вбили до 1,5 млн людей. Зараз на території табору розташовано музей.

Під час Другої світової війни колони в'язнів концтабору щодня йшли на роботу під гаслом "Праця робить вільним" під звуки симфонічного оркестру.

"Аушвіц-Біркенау" у 1940-1945 роках був найбільшим гітлерівським концентраційним табором масового знищення людей під час Другої світової війни. Він розташований в 70 кілометрах від Кракова, на півдні Польщі.

Табір був створений за наказом Гіммлера 27 квітня 1940 року. Починаючи з 14 червня 1940 року сюди почали привозити політичних в'язнів і поляків з переповнених в'язниць.

Загальна кількість в'язнів в серпні 1944 року перевищила 100 тисяч людей. У таборі не було води, в'язні існували в жахливих санітарних умовах.

На території табору гітлерівці побудували чотири крематорії з газовими камерами і дві тимчасові газові камери, а також ями і багаття.

Концтабір в "Аушвіц-Біркенау" був місцем масового знищення людей – насамперед євреїв - з Польщі, СРСР, Австрії, Бельгії, Чехословаччини, Данії, Франції, Греції, Голландії, Югославії, Норвегії, Румунії, Італії, Угорщини.

Читайте також:

Офіцерів НАТО викрили у використанні нацистської символіки

В Естонії пройшов зліт ветеранів Ваффен СС

Нащадок Гітлера прийняв іудаїзм та переїхав до Ізраїлю

На Львівщині оживили дивізію СС "Галичина"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: