З японської АЕС в океан скинули тисячі тонн радіоактивної води

Вміст радіоактивних елементів у цій воді в 100 разів перевищує встановлену законом норму, однак, як пояснили в компанії, все одно не представляє небезпеки для здоров'я людини.

Компанія-оператор аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" Tokyo Electric Power Company (TEPCO) у понеділок ввечері за місцевим часом почала скидати в Тихий океан 11,5 тис. тонн води, що містить радіоактивні частинки, щоб прискорити продовження робіт на станції.

Вміст радіоактивних елементів у цій воді в 100 разів перевищує встановлену законом норму, однак, як пояснили в компанії, все одно не представляє небезпеки для здоров'я людини.

Офіційний представник TEPCO раніше уточнив, що близько 10 тисяч тонн води, призначеної до скидання, зберігаються в резервуарах і ще 1,5 тисячі знаходиться на п'ятому та шостому енергоблоках, які практично не постраждали в результаті землетрусу, цунамі і серії аварій на АЕС. Він підкреслив, що мова йде про воду, радіоактивний вміст якої мінімальний.

З цими планами погодилося національне Агентство з атомної та промислової безпеки, а також японський уряд.

"У нас немає іншого вибору, як скинути заражену воду в океан з метою безпеки", - заявив генсек японського кабміну Юкіо Едано.

Нагадаємо, раніше ліквідатори аварії на АЕС "Фукусіма-1" в Японії спробували закрити тріщину в цементному фундаменті другого енергоблоку, через яку радіоактивна вода потрапляє в море. Зокрема, туди закачували абсорбуючий полімер, змішаний з тирсою і подрібнений папером.

Очікуваного результату, проте, ці заходи не принесли. Тепер у Tepco планують обробити місцевість навколо реактора спеціальними хімікатами, які не дозволять воді, що витікає з реактора, вбратися в грунт.

Як повідомлялося раніше, фахівці продовжують визначати точне місцезнаходження витоку. Для цього в підземний тунель енергоблоку влили барвник, за допомогою якого можна буде відстежити, звідки саме тече радіоактивна вода.

Негаразди на "Фукусіма-1" почалися після сильного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня.

Станція, розташована в однойменній префектурі, залишилася без електропостачання, через що реактори перестали охолоджуватися. Згодом на "Фукусіма-1" були зафіксовані витоку радіації. Вміст радіоактивного йоду в морській воді на околицях АЕС перевищує норму в 4385 разів.

Читайте також:

Місце витоку радіації на "Фукусімі" шукають за допомогою барвника

В Японії врятували собаку, якого три тижні тому цунамі змило в море

У Японії почалася наймасштабніша пошукова операція

Фукусіма: понад 1000 тіл жертв із зони відчуження ховати і кремувати не можна

ВідеоЗ "Фукусіми-1" зіллють в море 10 тисяч тонн радіоактивної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: