З'їзд ветеранів СС в Естонії

Ветерани естонської 20-й дивізії СС і члени "Союзу борців за звільнення Естонії" сьогодні проведуть традиційний збір.

Ветерани естонської 20-й дивізії СС і члени так званого "Союзу борців за звільнення Естонії", в який входять ветерани Другої світової війни, що билися на стороні фашистської Німеччини, у суботу проведуть традиційний збір з нагоди чергових роковин боїв під Синімяе.

СС
NEWSru.com
Як повідомляють організатори заходу з "Союзу борців за звільнення Естонії", сумісні збори Союзу і ветеранів 20-й дивізії СС пройде у суботу в парку Ору містечка Тойла на північному сході Естонії. У зборах візьмуть також участь "молоді любителі історії".

Під Синімяе на північному сході Естонії в 1944 році впродовж декількох місяців йшли запеклі бої. Тут гітлерівські війська стримували наступ радянських військ, у складі яких були і бійці Естонського стрілецького корпусу. За різними оцінками, в боях під Синімяе втрати обох сторін склали близько 200 тисяч солдатів.

29 липня 1944 року на Синімяе відбулася найбільш кровопролитна битва Другої світової війни на території Естонії.

В даний час на Синімяе (Сині гори) знаходяться обеліск радянським воїнам, пам'ятний камінь на честь воюючих в складі 20-й дивізії СС естонців, а також пам'ятні знаки датчанам, голландцям, норвежцям і легіонерам СС з інших країн.

"Союз борців за звільнення Естонії" об'єднує близько 3 тисяч чоловік, під час Другої світової війни билися на стороні фашисткою Німеччини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: