За 2009 рік стихія "відібрала" у людства 19 млрд доларів

У світі знижується кількість стихійних лих, але щоразу вони завдають все більших економічних збитків.

2009 рік виявився найбільш спокійним за кількістю стихійних лих. За даними ООН, у поточному році їх було зафіксовано 245 (для порівняння, в 2005 - 434).

Водночас повені, засухи та інші екстремальні погодні умови продовжують посідати перші місця у світі за кількістю смертей і розмірам економічних збитків. За цей рік стихія забрала життя 8900 людей, а загальний економічний збиток, якого завдала природа, сягнув 19 млрд доларів.

"Зниження кількості стихійних лих не може не радувати, але прогнози фахівців не можна назвати обнадійливими. На їхню думку, в майбутньому природні катаклізми можуть спричинити ще більш масові жертви і руйнування. Особливо уважними варто бути мешканцям прибережних регіонів", - заявила на конференції з проблем зміни клімату уповноважений представник генсека ООН Маргарета Вальстром.

За статистикою Всесвітньої метеорологічної організації, яка проводить дослідження з 1850 року, 2009 рік стане одним з найтепліших (п'яте місце), а перше десятиліття 21 століття - найтеплішим.

Фахівці, які беруть участь у кліматичному саміті в Копенгагені, сподіваються, що глобальне потепління вдасться припинити. Для цього поставлена мета добитися підвищення температури не більше ніж на два градуси за шкалою Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем.

Читайте також:

У небі над Норвегією з'явилася невідома спіраль, що світиться

Кліматичний саміт спричинив викиди в атмосферу 40 тисяч тонн вуглецю

Від голоду у світі страждають більше мільярда людей

Земля припинить своє існування через 7,6 мільярда років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: