За Британією найбільше шпигують Росія та Китай

У Великобританії бояться шпигунів з багатьох країн НАТО, а також Росії та Китаю.

Великобританії загрожують шпигуни з дружніх країн - союзників по НАТО. Як пише The Sunday Telegraph, серед 20 країн, підозрюваних в шпигунстві проти Британії - Германія і Франція. Входять в цей список Росія і Китай.

За повідомленням видання, ці країни намагаються розкрити найбільші таємниці країни. Вважається, що найрозвиненіша шпигунська мережа в Росії та Китаю. Число російських агентів розвідки в Лондоні не скоротилося з радянських часів, але й інші європейські країни шпигують проти Великобританії.

Деталі дослідженні, в якому зроблені такі висновки, приведені в секретному урядовому документі, з яким ознайомилося британське видання. У ньому зазначається, що Великобританія є метою високого пріоритету для шпигунів з 20 країн. За даними джерел в органах безпеки, до списоку входять Іран, Сирія, Північна Корея і Сербія, а також Франція і Німеччина.

Документ з грифом "таємно" датований 19 січня 2009 року і попереджає, що шпигуни мають намір отримати таємниці з самих різних сфер. Він був підготовлений розвідувальними органами і поширений по всіх урядових департаментах.
В ньому зазначається що дуже легко "випустити з уваги" загрозу традиційного шпигунства і пильнувати лише за погрозами терактів Аль-Каєди: "Поки головною загрозою є міжнародний тероризм, важливо помічати й інші погрози, які часто присутні".

Видання пише, що якщо раніше шпигунство стосувалося політичних і економічних питань, то тепер шпигуни намагаються оволодіти секретними технологіями в галузі комунікацій, генетики, лазерів, електроніки, оптики та ін.
Росія зацікавлена в здобуті технологій для розширення військової і економічної бази. Видання відзначає, що простіше отримати технологію шпигунським шляхом, ніж витрачати на неї роки досліджень.

Читайте також:
За кохання до шпигунки корейський офіцер сів у в'язницю
Спецслужби вилучили самовар у королеви, бо там могли бути "жучки"
СБУ розсекретили архіви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: