За два місяці понад 500 тисяч жителів провінції Ідліб у Сирії стали біженцями - ООН

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це значно погіршило і без того катастрофічну гуманітарну ситуацію в регіоні.

Загострення збройного протистояння в сирійській провінції Ідліб призвело до істотного погіршення ситуації з біженцями в цьому регіоні.

Про це в вівторок, 4 лютого, повідомили в Управлінні з координації гуманітарних питань (УКГП) ООН.

Від грудня 2019 року близько 520 тисяч людей були змушені залишити свої будинки через бойові дії в провінції Ідліб, порахували в УКГП ООН.

Водночас представник УКГП ООН Девід Свонсон наголосив, що різке збільшення кількості біженців у зимовий період значно погіршило і без того "жахливу" гуманітарну ситуацію в регіоні, передає агенція новин dpa. За словами Свонсона, близько 80% біженців з Ідлібу - жінки й діти.

Представник ООН також нагадав, що за період між квітнем і серпнем 2019 року через бойові дії в Ідлібі цю провінцію були змушені залишити понад 400 тисяч людей. Багато хто з них відтоді вже кілька разів перебирався в інші місця внаслідок бойових дій.

Як повідомлялося, війська сирійського правителя Башара Асада проводять наступальну операцію в провінції Ідліб, більша частина якої перебуває під контролем опозиційних до Асада угруповань. Силам Асада надають постійну підтримку з повітря російська війська.

Днями під час обстрілу сирійськими військами позицій опозиційних угруповань загинуло також кілька турецьких військових, які дислокуються в Ідлібі. Туреччина підтримує сирійську опозицію. У відповідь на це турецькі війська завдали удару по позиціях сил Асада в цій провінції.

Плейлист 10 відео Військова операція Туреччини на північному сході Сирії

Туреччина 9 жовтня розпочала масштабну військову операцію "Джерело миру" із "зачищення" території на Північному Сході Сирії, яка перебуває під контролем сирійських курдів. В перші дні турецької атаки в регіоні розпочалася паніка, десятки тисяч людей покинули свої домівки, вже є загиблі мирні мешканці.

Військова операція Туреччини на північному сході Сирії

 

Відео Турецькі військові обстріляли сирійське місто Таль-Рифат: щонайменше 11 людей загинули

Турецькі військові гатили по місту Таль-Рифат, що за 20 км від турецького кордону. Один зі снарядів розірвався у дворі місцевої школи, коли діти саме виходили з уроків. Загинуло 11 людей, серед них - 8 дітей. Поранено ще 21.  

Турецькі військові обстріляли сирійське місто Таль-Рифат: щонайменше 11 людей загинули

Вибір редакції