За французькі вертольотоносці Росія заплатила 1,2 мільярди євро

Франція продала Росії два десантних кораблі "Містраль", про які країни домовлялися два роки. А також передала російським військовим технології, необхідні для виробництва ще двох вертольотоносців.

Два десантних вертольотоносця "Містраль", контракт на закупівлю яких Росія і Франція підписали в 17 червень в Петербурзі, надійдуть на озброєння Тихоокеанського флоту і будуть забезпечувати безпеку Курил. Переговори про продаж кораблів тривали два роки.

Підсумкова сума контракту становила 1,2 млрд євро. З них безпосередньо на будівництво кораблів буде витрачено 980 млн, решта піде на навчання екіпажів, адаптацію документації та ліцензування переданих технологій.

Згідно з підписаною угодою, ще два аналогічних кораблі будуть побудовані в Росії. Для цього, за словами представників Об'єднаної суднобудівної компанії (ОСК), якій доручено будівництво російських "Містралів", Франція передасть російським військовим технології, необхідні для виробництва вертольотоносців.

Перший "Містраль" буде поставлений в 2014 році, другий буде поставлений в 2015 році, говориться в комюніке французької держкомпанії військового кораблебудування DCNS.

Вертольотоносці базуватимуться у Владивостоці - головній базі Тихоокеанського флоту. Для цього буде проведено комплекс робіт з підготовки відповідної інфраструктури.

Переговори про купівлю російськими військовими французьких вертольотоносців почалися майже два роки тому. Головним каменем спотикання було питання про передачу Москві військових технологій. Системи, які використовуються Францією, адаптовані під стандарти НАТО, і Росія розраховувала отримати ліцензію на їх виробництво.

Спочатку висловлювалися припущення, що вироблені у Франції кораблі будуть оснащені як системою ZENITH-9, так і командною системою управління флотом SIC-21, проте самі технології російській стороні передані не будуть.

Проте в результаті сторони погодилися на компроміс. "Ми розглядаємо Росію як партнера", - сказав в інтерв'ю "Ехо Москви" держсекретар по зовнішній торгівлі французького міністерства фінансів П'єр Лелюш, підкресливши, що вперше країна НАТО без усяких обмежень продає зброю Росії.

Перший вертольотоносець може бути зданий в експлуатацію вже до 2014 року, другий корабель, за інформацією ЗМІ, буде побудований орієнтовно до початку 2015 року.

Багато фахівців вважають, що головною причиною, що змусила Міноборони звернутися до Франції, є занепад, який переживає російське кораблебудування.

Нові закордонні технології, як вважають в оборонному відомстві, допоможуть підняти на ноги російську військово-морську науку і промисловість і завершити ряд власних незакінчених проектів.

При цьому деякі військові експерти раніше висловлювали сумніви в тому, що Росії потрібні такі вертольотоносці, і називали угоду чисто політичним кроком.

Заначимо, що до Франції із закликом відмовитися від продажу Росії вертольотоносців "Містраль" неодноразово зверталася Грузія, аргументуючи це тим, що Росія буде загрожувати безпеці цієї країни.

За інформацією джерел, десантні вертольотоносці надійдуть будуть забезпечувати безпеку Курил.

Читайте також:

Росія підписала з Францією контракт на купівлю чотирьох кораблів

Україна та Росія переозброять Чорноморський флот

Росія почала розробку гіперзвукових ракет нового покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: