За межами зони відчуження "Фукусіми" виявили стронцій

Радіоактивний елемент виявлений в грунті і рослинах. Раніше стронцій за межами 30-кілометрової зони не виявляли.

За межами зони в радіусі 30 кілометрів навколо атомної електростанції "Фукусіма-1" в Японії, проживання в якій небажано з міркувань безпеки, фахівці виявили сліди радіоактивного стронцію.

Як повідомляється, радіоактивний елемент виявлений в грунті і рослинах. Вміст стронцію невеликий і не несе небезпеки для здоров'я громадян. Раніше стронцій за межами 30-кілометрової зони не виявляли.

Зразки грунту та рослин, в яких виявлено стронцій, були взяті 16-19 березня 2011 року, тобто приблизно через тиждень після землетрусу і цунамі, які й спровокували серію аварій на АЕС.

Як відомо, через пошкодження систем охолодження паливні стрижні реакторів "Фукусіма-1" перегрілися, що призвело до їх часткового розплавлення і викидів радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Жителі зони в радіусі 20 кілометрів від станції були евакуйовані, зона між 20 і 30 кілометрами від "Фукусіма-1" вважається потенційно небезпечною для проживання.

12 квітня стало відомо, що уряд Японії підвищив оцінку рівня небезпеки на "Фукусіма-1" до семи балів. Раніше така ж оцінка виставлялася лише тільки аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року.

У той же час, як повідомляється, у Росії вважають, що присвоєння аварії на  "Фукусімі" максимального сьомого рівня небезпеки є помилковим.

Офіційний представник Росатому Сергій Новіков заявив, що нинішня оцінка небезпеки катастрофи завищена, в той час як раніше її занижували. Він відзначив, що причина такого дисбалансу лежить у сфері політики. Як підкреслив Новіков, руйнування активної зони реактора відповідають п'ятому рівню небезпеки. Крім того, для присвоєння аварії на атомному об'єкті максимального рівня необхідно, щоб під час інциденту постраждали люди.

Читайте також:

Японський журналіст-сталкер показав відео із зони відчуження

Японські компанії переносять виробництво за межі країни

З "Фукусіми" евакуюють людей: наслідки аварії можуть перевершити Чорнобиль

ВідеоРадіація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: