Перейти до змісту
"За надзвичайно сміливі дії": королева Єлизавета II помилувала вбивцю, який допоміг зупинити теракт у Лондоні

Це безпрецедентний крок з боку монархині щодо чоловіка, засудженого за вбивство.

Королева Великої Британії Єлизавета II пішла на рідкісний крок і помилувала засудженого за вбивство, 42-річного Стівена Галланта за те, що той допоміг зупинити теракт на Лондонському мості у листопаді 2019 року. 

Про це пишуть Daily Mail та Mirror. 

Королева застосувала рідко вживану "Королівську прерогативу милосердя", щоб довести справу Галланта до колегії умовно-дострокового звільнення на 10 місяців раніше. Міністерство юстиції підтвердило, що рішення було ухвалено в результаті "надзвичайно сміливих дій" Галланта. Монархиня скористалася прерогативою за порадою лорда-канцлера Роберта Бакленда.

Це означає, що 42-річному Галанту буде зменшений термін ув'язнення на 10 місяців, тобто очікується, що він зможе вийти на волю у червні 2021 року. Галлант був засуджений за вбивство пожежного Баррі Джексона 2005 року на 17 років в’язниці.

Зазначимо, що рішення про дострокове звільнення вбивці підтримала навіть родина його жертви. 21-річний син вбитого Баррі Джексона Джек сказав: "У мене неоднозначні емоції, але те, що сталося на Лондонському мосту, реальність показує, що люди можуть змінитися".

Стівен Галлант
PA media
Зліва на фото - Стівен Галлант, а зправа - жертва теракту у Лондоні Джек Мерріт

Нагадаємо, що в листопаді 2019 року Галлант отримав дозвіл вийти з в’язниці для участі в реабілітаційному заході для ув’язнених. Він перебував неподалік від Лондонського мосту, де стався теракт - 28-річний нападник зарізав двох випускників Кембриджського університету. Тоді Галлант допоміг стримати терориста, який був у підробленому жилеті-самогубці та озброєний двома ножами, перш ніж той був застрелений поліцією.

Нападником був 28-річний Усман Хан, який проживав у районі Стаффордшир. 2012 року вже був засуджений за тероризм та ув’язнений на 8 років. У грудні 2018 року його звільнили, але поліція продовжувала за ним стежити.

Відео Невідомий з ножем на Лондонському мосту напав на людей – п’ятеро зазнали поранень

Поліція просто зараз працює у середмісті британської столиці. Доступ до мосту перекрито. Свідки кажуть, що бачили, як кілька чоловіків намагалися втримати одного, після цього приїхала поліція, прозвучали постріли, а люди побігли з мосту. Наразі місцевих і туристів просять оминати місце інциденту, подробиці обіцяють повідомити згодом.  

Невідомий з ножем на Лондонському мосту напав на людей – п’ятеро зазнали поранень

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин