За носіння чадри у Франції позбавлятимуть громадянства

Влада вирішила відмовлять у праві отримання громадянства Франції чоловікам, котрі примушують своїх дружин носити чадру.

Влада Франції буде відмовляти в наданні французького громадянства чоловікам, які примушують своїх жінок носити чадру.

"Якщо хтось бажає отримати французьке громадянство, але його дружина носить чадру, то ця людина не поділяє цінностей нашої країни. У такому випадку йому буде відмовлено в наданні громадянства", - заявила міністр юстиції Франції Мішель Альо-Марі.

За її словами, носіння традиційного мусульманського одягу, який закриває жіноче обличчя, впливає на "здатність жити разом, цінності республіки і, зокрема, людську гідність".

Раніше президент Франції Ніколя Саркозі також висловлював точку зору, що носіння чадри "є не релігійним символом, але символом підпорядкування і приниження".

Він зажадав звільнити мусульманок, що живуть у Франції від паранджі. Ідея, яку Саркозі зобразив як благо, обернулась масштабними протестами, як це вже було п'ять років тому, після заборони хіджабів (традиційний ісламський жіночий головну хустку). Турботу французького лідера не оцінили перш за все самі жінки, які сповідують іслам.

Державна рада сусідній із Францією Бельгії у квітні 2009 року вирішила, що заборона на носіння чадри зміцнює принципи рівності і братерства. Чадра - покривало білого, синього, рідше чорного кольору, в яке жінки-мусульманки закутується з голови до ніг при виході з будинку, залишаючи відкритими тільки очі.

Нагадаємо, нещодавно у Швейцарії пройшов загальнонаціональний референдум щодо будівництва мінаретів. 57,5% громадян європейської країни погодилися з ініціативою ультраправої Швейцарської народної партії заборонити їх. Після цього уряд Швейцарії заборонив будувати мінарети в країні, але зазначив, що "мусульмани можуть, як і до цього, продовжувати сповідувати свою релігію, в індивідуальному порядку або спільно".

Читайте також:

У Німеччині обшукали офіси найбільшої мусульманської організації

У Швейцарії заборонили будувати мінарети

Швейцарці проголосували проти будівництва мінаретів

Мусульмани всього світу відзначають "день жертвоприношення" - Курбан-Байрам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: