За один день в Афганістані загинули 10 солдатів НАТО

Усі загиблі - американці. Для міжнародних сил з підтримки безпеки в Афганістані це найбільші втрати за останні місяці.

П'ятеро військовослужбовців США загинули в результаті вибуху придорожнього фугасу на сході Афганістану. Ще п'ятеро солдатів контингенту НАТО загинули у збройних зіткненнях на півдні і сході країни.

Міністерство оборони Великобританії повідомило, що серед загиблих немає британських військових.

Для міжнародних сил з підтримки безпеки в Афганістані (ISAF) - це найбільші втрати за багато місяців.

Загибель військових припала на день, коли до країни прибули останні військовослужбовці з 35-тисячного підкріплення, спрямованого до Афганістану указом президента США Барака Обами.

Наразі в Афганістані дислоковано близько 94 тисяч військових США, і, в рамках обіцянки Барака Обами посилити контингент і почати наступ на талібів, ця кількість зросте до 100 тисяч. Союзники по НАТО розмістили в Афганістані ще 47 тисяч військовослужбовців.

Минулого тижня на джирзі - зборах старійшин афганських племен і кланів - у Кабулі, президент Афганістану Хамід Карзай отримав добро на мирні переговори з Талібаном.

Проте в минулому таліби наполягали, що підуть переговори з урядом тільки після того, як іноземні війська залишать країну.

З початку 2010 року втрати армії США в Афганістані склали 147 осіб, що значно більше в порівнянні з кількістю жертв британських військових сил - 47 загиблих. У загальній складності, втрати військ коаліції за минулі місяці склали 238 осіб. Всього за минулі дев'ять років війни в Афганістані, за офіційними даними, війська НАТО втратили 1805 військовослужбовців.

Читайте також:

В Афганістані загинув тисячний американський солдат

Американських солдатів в Афганістані виявилося більше ніж в Іраку

Таліби напали на базу ВПС США в Афганістані

ВідеоЗа один день в Афганістані загинули 10 солдатів НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: