Лише 8% білорусів підтримують союз з Росією - опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість громадян виступає за партнерські стосунки.

Половина громадян Білорусі вважають, що їхня країна повинна бути незалежною державою і лише 7,7% підтримують входження держави до складу Росії й створення, таким чином, союзної держави.

Про це свідчать результати опитування Інституту соціології Білорусі.

Згідно з дослідженням, 49,9% білорусів висловилися за те, що країні слід зберігати незалежність й будувати стосунки з Росією на основі міжнародних договорів ( що можна класифікувати як "партнерські стосунки"). Наголошується, що 36,1% респондентів вважають, що дві країни повинні взаємодіяти один із одним за принципом рівноправного союзу із створенням наднаціональних органів керування ("союзницькі стосунки").

За даними опитування, кількість прихильників входження Білорусі до складу РФ в 2019 році складає лише 7,7%. Таким чином, дослідження спростувало поширену раніше російськими ЗМІ, що нібито дев'ять з десяти громадян Білорусі хочуть союзу з РФ або входження країни до її складу.

При цьому, згідно результатів дослідження, білоруси традиційно вважають Росію найдружнішою країною (60,5%) і найважливішим напрямом у зовнішній політиці (47,6%). В Інституті соціології також відзначають, що кількість громадян, які виступають за повну незалежність Білорусі, від 2003 року зросла на 14,9%, а прихильників рівноправного союзу з Росією знизилося на 13,3%.

Заначимо, що угода про створення союзної держави між Росією та Білоруссю підписана 1999 року, відтоді сторони намагаються домовитись, як нею керувати поки що – безрезультатно.

Нагадаємо, наприкінці листопада президенти Білорусі та РФ Олександр Лукашенко і Володимир Путін домовилися про єдиний уряд, парламент, а також спільний ринок нафти, газу та енергетики. Іще в середині листопада президент Білорусі сумнівався, що його країні союз із Кремлем потрібен. Втім, нині у посольстві Білорусі в Москві заявив про грандіозні цілі, а з Кремля додали, що до кінця року президенти точно зустрінуться ще раз. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції