За порушення прав людини Росія заплатить 70 тисяч євро

Родичі зниклого інгуша відсудили у Росії 70 тисяч євро

Європейський суд проти українських судів
Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав РФ виплатити родичам жителя Інгушетії Башира Муцолгова, зниклого за нез'ясованих обставин, 70 тисяч євро. Відповідне комюніке від 1 квітня опубліковано на офіційному сайті ЄСПЛ.

Із заявою до Страсбурзького суду звернулися батьки, брат, дружина, а також дочка зниклого Муцолгова. Позивачі стверджували, що Башир Муцолгов був затриманий співробітниками російських правоохоронних органів 18 грудня 2003 у Карабулаці, і з тих пір його місцезнаходження невідоме.

У своїй заяві позивачі спиралися на свідчення очевидців, розповіли, що Муцолгова викрали озброєні люди в масках і камуфляжі, розмовляли без акценту російською мовою. За словами одного з очевидців, він повідомив про викрадення співробітників найближчого поста ДПС, однак ті не змогли нічого зробити. Свідок стверджував, що співробітники ДПС зупинили автомобілі викрадачів, а потім відпустили, після того як останні показали міліціонерам якесь посвідчення. Позивачі стверджують, що викрадачі були співробітниками правоохоронних органів, а їх родича відвезли в УВС Карабулак.

Родичі Башира Муцолгова неодноразово зверталися в різні інстанції з вимогою встановити місцезнаходження чоловіка, проте почате розслідування владою так і не принесло результатів. За словами родичів, з неофіційним пропозицією допомоги до них зверталися якісь співробітники ФСБ, які за певну плату розповіли, що Муцолгов був затриманий співробітниками цього відомства і міститься на військовій базі в Ханкалі, що під Грозним.

У своїй постанові суд у Страсбурзі відзначає, що Росія не надала в ЄСПЛ матеріалів справи про зникнення Муцолгова і в цілому відмовлялася співпрацювати з європейським судовим органом. Своїми дії, підкреслює ЄСПЛ, Росія порушила ряд статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод, за що повинна понести матеріальне покарання.

Читайте також:

Серія вибухів в Інгушетії: постраждали співробітники правоохоронних органів

Інгушські бойовики обстріляли з гранатометів "Газель" з міліціонерами

В Інгушетії підірвали авто начальника міліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: