За прикладом Чорнобильської АЕС реактори "Фукусіма-1" сховають у саркофаг

Щоб уникнути катастрофічних наслідків японські атомники вирішили побудувати навколо зруйнованих реакторів "Фукусіма-1" саркофаг.

Японські атомники мають намір "за прикладом Чорнобильської АЕС" "зачинити" пошкоджені реактори АЕС "Фукусіма-1" в саркофаг (бетонний об'єкт "Укриття", який був побудований навколо зруйнованого аварією четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС), попередньо засипавши їх піском.

Чи планується побудувати окремий саркофаг над кожним реактором або бетонне укриття буде спільним для всієї пошкодженої зони, не повідомляється.

Експерти вважають - для того, щоб уникнути катастрофічних наслідків, саркофаг японцям необхідний. "Навіть у разі, якщо японцям вдасться запобігти ланцюгову ядерну реакцію і, відповідно, не допустити розвитку ситуації за песимістичним сценарієм, ліквідація аварії займе дуже багато часу", - стверджують вони.

За словами експертів, фахівцям потрібно розбирати пошкоджені конструкції і будувати заново саркофаг.

Нагадаємо, за даними на ранок п'ятниці, кількість загиблих в результаті цунамі в Японії перевищило 6,4 тисячі осіб. Найбільша кількість загиблих зафіксована в префектурі Міяги - понад 3,8 тисячі - і Івате - понад 1,9 тисячі осіб. Список зниклих безвісти перевищує 10,2 тисячі осіб.

Поліція повідомляє і дані про руйнування - частково або повністю зруйновані в деяких районах близько 80 тисяч будинків і будівель.

Наразі токійські пожежники охолоджують басейни, де знаходяться відпрацьовані паливні стрижні. Їх перегрів і можливе розплавлення представляють зараз головну небезпеку на станції "Фукусіма", на якій напередодні сталася серія вибухів.

Тим часом представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в КНР Майкл О'Лірі вважає, що радіація з аварійних японських АЕС поки що не становить загрозу для здоров'я людей.

За його словами, ВООЗ та МАГАТЕ вважають, що загрозу для здоров'я людей може становити лише перебування в радіусі 30 кілометрів навколо аварійних ядерних об'єктів.

Зазначимо, українські експерти, які 25 років тому брали участь у ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС, порадили японським колегам охолоджувати зупинені реактори АЕС в "Фукусіма" оловом.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Українці порадили японським атомникам, як охолодити реактори

МАГАТЕ: ліквідатори аварії на "Фукусіма-1" зникли безвісти

Шлейф радіації з японської "Фукусіми" накриє США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: