За статтю про загибель Качинського журналістам світить 2 роки ув'язнення

Проти польських журналістів, які опублікували витримки з матеріалів слідства у справі катастрофи Ту-154 під Смоленськом, порушили кримінальну справу.

Варшавська окружна прокуратура порушила справу проти журналістів тижневика Wprost за публікацію матеріалів слідства у справі про катастрофу літака президента Леха Качинського під Смоленськом.

Як повідомили у прокуратурі, законодавством за таке порушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років.

"Як свідчить публікація, журналісти незаконно отримали копії актів слідства, фрагменти яких були зацитовані в матеріалі без згоди прокурора, який веде справу", - зазначили у прес-службі.

У прокуратурі підкреслили, що публікація однозначно не підтверджених матеріалів слідства негативно впливає на хід розслідування справи, дезінформує громадськість та може порушувати права родичів жертв катастрофи.

"Певні тези у статті де-факто вказують винних у катастрофі ще до завершення розслідування спеціально визначених державою органів", - наголосили у відомстві.

У прес-службі також повідомили, що у зв'язку із справою проти журналістів прокуратура вирішила заборонити особам, які мають доступ до матеріалів слідства (зокрема, родичам загиблих), копіювати їх.

2 листопада тижневик Wprost із посиланням на матеріали слідства написав, що прокуратура ретельно вивчає питання, чи міг головнокомандувач ВПС Польщі Анджей Бласік керувати президентським Ту-154 на момент його посадки у Смоленську 10 квітня 2010 року.

Журналісти написали, що зібрані прокуратурою матеріали, свідчать, що Бласік мав "важкий характер", міг бути в конфлікті із пілотами президентського літака, й нібито раніше вже перебирав на себе управління літаками.

Деякі польські ЗМІ писали, що Бласік того дня міг зайняти крісло другого пілота Ту-154, водночас Gazeta Wyborcza писала, що це навряд чи було можливо, оскільки він не мав офіційних прав на управління такого типу літаком.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня під час заходу на посадку на аеродромі під Смоленськом. Літак сідав в умовах сильного туману і зачепився за дерева.

Всі 96 людей, які були на борту, у тому числі і сам глава держави, загинули.

Розслідування причин катастрофи триває. За прогнозами, основне слідство планується завершити до 10 січня 2011 року.

Читайте також:

Нова версія загибелі Качинського: у главкома ВПС був конфлікт з пілотами

У літака Качинського був несправний альтиметр

Польща отримала нові дані щодо катастрофи літака Качинського

Росія поклала провину за Cмоленську катастрофу на поляків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: