Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Польщі відбулася найсерйозніша криза в парламенті за останні роки.

У столиці Польщі, Варшаві, тисячі жителів вийшли на масовий протест перед будівлею парламенту, скандуючи проти плану правлячої партії "Право і справедливість" обмежити доступ репортерів до законодавців. Про це повідомляє The Telegraph.

Люди, згуртовані громадянським рухом "Комітет із захисту демократії", у п'ятницю, 16 грудня, махали біло-червоними національними прапорами та скандували "Вільні ЗМІ", "Свобода слова" тощо.

Зазначимо, також у сесійній залі парламенту велика група ліберальних законодавців від опозиції протестували проти нових правил для ЗМІ, виступаючи за трибуною протягом декількох годин. Вони блокували голосування за державний бюджет 2017 року.

Зрештою за бюджет проголосували в іншому залі, але опозиція поставила під сумнів його законність. Це була найсерйозніша кризу в парламенті Польщі протягом багатьох років.

Протестувальники, своєю чергою, блокували автомобілі політиків, не дозволяючи їм покинути зону парламенту. Через кілька годин, поліції довелося їх розігнати.

Новий протест має відбутися у суботу, 17 грудня, опівдні, перед президентським палацом.

Зазначимо, за 27 років демократії в Польщі, журналісти постійно були присутні в залах парламенту. Правляча партія, своєю чергою, планує з 1 січня запровадити нові правила, що призведе до різкого обмеження доступу репортерів до парламенту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції